Litecoin’in Yaratıcısı Charlie Lee’den Dogecoin (DOGE) Açıklaması! Elon Musk’a Övgü Yağdı

Popüler kripto para birimi Litecoin‘in (LTC) yaratıcısı Charlie Lee, önde gelen şaka para birimi hakkında birtakım açıklamalarda bulundu. Lee, yaptığı açıklamalarda Dogecoin hakkında olumlu şeyler söylerken Elon Musk’a övgüde bulundu.

Charlie Lee: “Harika ve Oldukça Eğlenceli”

Piyasa değeri bakımından en büyük 22. kripto para birimi olan Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, yakın tarihli bir açıklamasında popüler şaka para birimi Dogecoin (DOGE) hakkında olumlu söylemlerde bulundu.

Charlie Lee, Dogecoin‘i “harika ve oldukça eğlenceli” olarak nitelendirirken, Dogecoin’in bu noktaya gelmesinde büyük katkısı bulunan Elon Musk’ı da es geçmedi. Öyle ki Lee, kripto para birimlerini “ana bir konu” haline getirdiği için milyarder iş adamı Elon Musk’a övgüde bulundu.

Dogecoin (DOGE) 2013 yılının Aralık ayında bir şaka para birimi olarak geliştirildi ve Litecoin’in bir fork’u olarak piyasaya sürüldü. Bu popüler şaka para birimi ilk piyasaya sürüldüğü günden itibaren hızla önemli bir popülerlik kazandı, ancak ana akım atılımı tam olarak 2021′ yılının başlarında gerçekleşti.

2018’in başlarında büyük çöküşün eşiğinde portföyündeki Litecoin‘lerin büyük bir kısmını satan Lee, şu anda portföyünün büyük bir kısmını lider kripto para birimi Bitcoin’e ayırdığını söyledi.

Charlie Lee, kendi projesi olan Litecoin’e (LTC) yatırım yapmayı reddediyor çünkü Litecoin fiyatını nasıl etkileyeceğinden endişe etmeden projenin teknik yönlerine odaklanmak istiyor.

Litecoin (LTC) Güncel Durum

En eski kripto para birimlerinden biri olan Litecoin, piyasada yaşanan volatil hareketlerin sonucunda ağır yaralar aldı. Öyle ki popüler altcoin 2021’de büyük fiyat artışları yakalayarak neredeyse 400 dolar seviyelerine kadar yükselmeyi başardı.

Ancak yaşanan düşüşler popüler altcoin’de de büyük değer kayıplarına neden oldu. Öyle ki geçtiğimiz ay 150 dolar seviyelerinde işlem gören Litecoin, bugün itibarıyla 110 dolar seviyelerinde hareket ediyor.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla LTC, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %2.59’luk artışla 113 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Instagram’da Ve Facebook’ta Metaverse Gelişmesi: 3D Avatarlar Geliyor!

Sonrakini Oku

Blockchain Affetmez: NFT’lerinizi Nasıl Korursunuz? Bu 4 Adımı Mutlaka Uygulayın!

Bir Cevap Yazın