Litecoin’in Performansı Göz kamaştırıyor: LTC, Tam Gaz İlerliyor

Kripto para ekosisteminde son zamanlarda oldukça farklı haberlere şahit oluyoruz. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a karşı açtığı davanın ardından adeta bir deprem yaşayan XRP’de hala bu kötü durumun etkileri devam ediyor. Ayrıca altcoin rallisinin başlaması ve fiyatların artışa geçmesi ile etkiler daha da hissediliyor gibi görünüyor.

Litecoin, Ripple’ı Geride Bıraktı

Bitcoin (BTC) nasıl dijital altın olarak nitelendiriliyorsa Litecoin de dijital gümüş olarak nitelendiriliyor ve bazı isimler Litecoin’i, Bitcoin’in kardeşi olarak değerlendiriyor.

Özellikle son yaşanan negatif görünümden kaynaklı olarak XRP büyük bir değer kaybı yaşıyor. SEC olayının öncesinde piyasa hacmi sıralamasında 3. sırada yer alan Ripple’ı önce en büyük stablecoin Tether (USDT) geride bıraktı. LTC ise son fiyat performansı ile XRP’yi geçerek 4. en büyük kripto para konumuna yükseldi.

Şu an için görünüşe göre Litecoin 11 milyarın üzerindeki piyasa değeri ile en değerli üçüncü altcoin olarak kendisine yer buluyor. Litecoin’in hemen üzerinde 21 milyar dolar ile USDT ve 124 milyar dolar ile Ethereum bulunuyor.

Litecoin Fiyatı

Litecoin son zamanlarda piyasada en çok dikkat çeken kripto paralardan biri oldu. Son 24 saat içinde %20’nin üzerinde yükseliş yaşayan LTC, 2 günde fiyatını 124 dolar bandından 170 doların üzerine çıkarmayı başardı.

Ancak LTC’nin yükselişinden memnun olmayan isimler de var gibi görünüyor. Örneğin; piyasanın popüler isimlerinden Mike Novogratz, Litecoin’in benimsenmesi için hiçbir sebep görmediğini ifade etmişti. Ayrıca çoğu isim LTC’nin son yıllarda önemli bir gelişme kaydetmediğini yükselişinin tamamen tesadüf eseri olduğunu düşünüyor.

Ancak yine de Litecoin piyasanın en tecrübeli kripto paraları arasında yer alıyor ve görünüşe göre bazı yatırımcılar hala LTC’ye güveniyor. Litecoin ile ilgili daha detaylı bilgilere “Litecoin Nedir?” adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ethereum ve Bitcoin

Aslında son zamanlarda belki de en büyük övgüyü Bitcoin ve Ethereum (ETH) hak ediyor. Çünkü muhtemelen Bitcoin’in 2 haftayı geçen muazzam yükselişi olmasa ve Ethereum da BTC’yi takip etmese bugün görülen yüzde 20’lerin üzerindeki artışları görmemiz pek de mümkün olmazdı.

Her ne kadar zaman zaman coin’ler yaşadıkları gelişmelerle kendi rallilerini yaşasalar da analistlere göre günümüzde görülen yemyeşil piyasa görünümü BTC ve ETH sayesinde oluştu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Piyasa Volatil: ETH’da Yeni Rekor Bekleniyor, XRP Ralliye Nasıl Tepki Verecek?

Sonrakini Oku

Warren Buffet’ın Bitcoin (BTC) Yatırımı mı Var? Justin Sun Açıkladı

Bir Cevap Yazın