Litecoin Yorumları: LTC’de Hangi Seviyelere Dikkat Edilmeli?

Dijital gümüş olarak nitelendirilen Litecoin (LTC) dün 181 dolar ile çok uzun zamandır görmediği yüksek seviyelere ulaşmış oldu. Ancak bu noktada bir reddetmenin yaşanmış olması ve bugün piyasada yaşanan düşüşler LTC yatırımcılarını tedirgin etmiş görünüyor.

Litecoin Düşüşü Devam Edecek Mi?

7 Aralık’ta Bitcoin’in sergilediği göz alıcı performans tarafından desteklenen altcoin’lerde de güzel fiyat hareketleri görüldü. Kripto para birimleri içinde yatırımcısını sevindiren coin’lerden biri de Litecoin oldu.

LTC, uzun zaman sonra 180 doların üzerine çıktı. Ancak burada yeniden bir düşüş grafiği çizmeye başlayan Litecoin, 160 dolar bandındaki desteği de kırarak 149 dolara kadar geriledi. Dolayısıyla hızlı bir şekilde yükselen kripto para birimi sert bir düzeltme yapmış oldu.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 166 dolar bandında işlem gören ve 160 dolarlık desteği yeniden kazanmış olan LTC her ne kadar son 24 saatte değer kaybetmiş olsa da 1 hafta içinde sergilediği %30’un üzerindeki yükselişi ile iyi bir performans sergiliyor.

Litecoin’de Önemli Seviyeler

Analistlerin açıklamalarına göre LTC’de şu an için en önemli seviye 170 dolar seviyesi. Dolayısıyla Litecoin’in yükseliş ivmesini devam ettirmesi için kısa zamanda 170 doları geçmesi gerekiyor. Sonrasında ise 180 dolarda bir engelle karşılaşılabileceği düşünülüyor. Çünkü bu seviyede daha önce de bir reddedilme görüldü.

Ancak 180 dolardan sonra analistler 200 dolara kadar ciddi bir engel olmayacağını düşünüyor. Özellikle piyasadaki düşüş havası yerini yeniden pozitif görünüme bırakırsa LTC’nin de burada güzel performans sergileyeceği ifade ediliyor.

Düşüş Olasılığı

Piyasa hacmi bakımından en büyük beşinci kripto para biriminde şu an için çok ciddi bir düşüş tehlikesi göremeyen analistler genel olarak piyasada bir yükseliş trendi beklediklerini ifade ediyor.

Ancak bu noktada 160 ve ardından 150 doların oldukça önemli olduğu ve bu seviyeler dikkat edilmesi gerektiği de ifade ediliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’in (BTC) Ani Yükselişi ve Düşüşü, Altcoinlere Tuzak mı?

Sonrakini Oku

Ripple CEO’su Sessizliğini Bozdu: Piyasa Kıpkırmızıyken XRP %15 Artışta!

Bir Cevap Yazın