Litecoin Yorum: LTC’de Karışık Sinyaller Alınıyor, Fiyat Nereye Gidecek?

Kripto para birimlerinin volatil fiyat hareketleri sergiledikleri son günlerde piyasa hacmi bakımından en büyük beşinci coin konumunda bulunan Litecoin’in (LTC) en çok dikkat çekenler arasında olduğunu görüyoruz.

Litecoin Fiyat Hareketleri

Litecoin 10 Ocak’ta uzun zamandır görmediği fiyat seviyesi olan 180 doların üzerine yükselerek 186 dolar ile önemli bir seviyeye imza atmış oldu. Ancak dün yaşanan düşüşlerden en çok çok etkilenen kriptolardan biri olan LTC 110 dolar seviyesine kadar geriledi.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 139 dolardan işlem gören Litecoin’in 120 dolarlık destek seviyesinin üzerine hemen çıkmış olmasının fiyat açısından pozitif bir işaret olduğu ifade ediliyor. Fiyatın 120 doların üzerinde kalması ve bu noktadan 160 dolara doğru hareket etmesinin yeni bir yükseliş trendi başlatabileceği düşünülüyor.

Litecoin ve Flare

Flare Network, piyasa hacmi bakımından en büyük beşinci kripto para birimi olan Litecoin’i (LTC) yakında entegre edeceğini geçtiğimiz günlerde açıkladı. Yapılan açıklamalara göre Litecoin entagrasyonu Blockchain’e akıllı sözleşme işlevselliği katacak ve böylece Flare Network’ün yetenekleri önemli ölçüde artmış olacak.

Bununla birlikte aslında Flare Network Ripple ile birlikte çalışıyordu ve bu işbirliği XRP’ye 0,78 dolarlık yüksek seviyeyi getirmişti. Flare Network’ün Litecoin açıklamasının ardından LTC de yükselişe geçti ama XRP’deki kadar büyük bir etki görülmedi.

LTC’de Yükseliş Beklentileri

Analistlerin büyük çoğunluğu bir Bitcoin fiyat artışı ile birlikte Litecoin’de de yeniden yükseliş grafiğinin görüleceğini düşünüyor. Şu an için yazınını yayına hazırlandığı sırada hemen hemen tüm kripto para birimlerinin dünkü kayıpları telafi etmeye çalıştığı ve bu noktada LTC’nin geride kaldığı görülüyor.

Ancak analistlere göre bir yükseliş trendi LTC’ye ivme kazandırabilir ve geriden gelen kripto para birimi diğer coin’leri geçebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) ve Altcoinlerin Düşüş Yaşamasının 3 Temel Sebebi

Sonrakini Oku

Binance CEO’sundan Yeni Ethereum (ETH) Göndermesi

Bir Cevap Yazın