Litecoin Sonunda Yaşam Sinyali Verdi: LiteBringer Tanıtıldı

Toplam piyasa değerine göre en büyük 10. kripto para birimi konumundaki Litecoin, neredeyse aylardır hiçbir yaşam sinyali vermiyordu. LTC bundan aylar önce 5. sıradayken neredeyse iki kat gerileme yaşadı ve 10. sıraya kadar düştü. Bunun en büyük sebebi ise yatırımcıları heyecanlandıracak hiçbir gelişmenin yaşanmıyor olması gibi gözüküyor.

Litecoin ve LiteBringer Bir Araya Geldi

Ancak aylardır süren sessizliğin ardından Litecoin ağında önemli bir gelişmenin yaşandığı ortaya çıktı. CipSoft tarafından geliştirilen bilgisayar tabanlı LiteBringer oyunu, bundan sonra Litecoin ağında yer alacak. Fantezi odaklı RPG oyununun Litecoin ağında yer alması oyunculara çeşitli görevlerle LTC kazanma imkanı verecek.

Aslında yakın zamanda birçok oyun kripto para ve blockchain sektörüne giriş yapmıştı. Space Invaders ile Lightnite gibi oyunlar ise bunların benzerleri. LiteBringer’ın ise bunlardan farklı olarak tamamen merkeziyetsiz olduğu ve ciddi bir LTC ödül havuzuna sahip olduğu belirtiliyor.

Buna ek olarak Litecoin blockchain ağı oyundaki karakterlerin seviyelerinin arttırılması veya oyun içerisindeki eşyaların alım satımı için de kullanılabilecek. Bir oyuncu herhangi bir işlem yaptığında ise bunun gerçek zamanlı olarak Litecoin ağında da işleme konulacağı belirtiliyor. Bu durum bir süredir sessiz olan Litecoin ağını harekete geçirebilir ve işlem hacminin artmasını sağlayabilir.

LTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 49,82 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %4 artış yakaladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Analist Uyardı: Ethereum (ETH) İçin “Süper Önemli” Seviye!

Sonrakini Oku

Renault Yedek Parça İçin Blockchain Kullanacak

Bir Cevap Yazın