Litecoin (LTC) Ağı Saldırı Altında!

Ürün geliştiricisi Franklyn Richards, yeni yayınladığı bir gönderisinde Litecoin (LTC)  ağına aynı 10 Ağustos tarihinde düzenlenen Dusting saldırısına benzer bir saldırı düzenlenmiş olabileceğinin altını çizdi.

Litecoin’e Dusting Saldırısı Yapılıyor

Dusting’i kısaca tanımlamak gerekirse bu hackerların veya dolandırıcılarının kişilerin cüzdan adreslerine çok küçük miktarlarda coin göndererek Bitcoin (BTC) ve kripto para kullanıcılarının gizliliklerini kırmaya çalıştıkları bir faaliyettir. Dusting özellikle son yıllarda oldukça popüler bir hal aldı ve yayılmaya devam ediyor.

BitInfocharts tarafından hazırlanan verilere de bakıldığında, Richards’ın açıklamaları oldukça tutarlı gözükmekte. Richards her 7 günde bir LTC ağındaki aktif adres sayısının 70.000’e çıktığını ve bunun daha sonra ilginç bir şekilde 40.000’e gerilediğini vurgulamakta. Bu da doğal olarak yukarıda da görülebilen testere ağzı şeklinde bir grafiğe yol açıyor.

Aslında 10 Ağutos tarihinde LTC ağında benzer bir saldırı yaşanmış ve bu durum Binance kripto para borsası tarafından da doğrulanmıştı. Gönderilen LTC miktarının çok az olması, bunun diğer fonlara karıştırılmadan harcanmasını engelliyor ve bu sayede kullanıcının diğer fonlarının da izi sürülmüş oluyor. Hackerlar da büyük fonlara sahip kullanıcıları tam olarak bu şekilde tespit ediyor.

Aslında son günlerde LTC hakkındaki haberler azaldı ve birçok uzman bunun gözden düşmeye başladığını ifade etmekte. 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

John McAfee Kripto Para Sektörünü Bıraktı Mı?

Sonrakini Oku

Ünlü Analiz Firması: Bu Kripto Para Değerinin Çok Altında!

Bir Cevap Yazın