Litecoin Fiyatı: LTC’de Kritik Seviyelere Dikkat!

Piyasa hacmi bakımından en büyük 7. kripto para birimi olan Litecoin (LTC) genel kripto para birimi hissiyatını takip ediyor ve bir düşüş grafiği çiziyor. Ancak analistlerin büyük çoğunluğu genel görünümün iç karartıcı olmadığını ve LTC’nin yeniden tüm piyasa ile birlikte bir yükseliş grafiğine geçeceğine inanıyor.

Litecoin Fiyatı

Dijital gümüş olarak nitelendirilen Litecoin, her ne kadar son 24 saatte yüzde 4’ün üzerinde değer kaybetmiş olsa da 1 haftalık grafikte hala yaklaşık olarak %14’lük bir artış ivmesi ile ilerliyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 150 dolar bandında işlem gören LTC düşüşe geçmeden önce 167 dolara kara yükselmişti. Bu noktada Litecoin’in tüm zamanlar rekorunun 375 dolar olduğunu ve rekor seviye için henüz uzun bir yol olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

Litecoin’de Kritik Seviyeler

Litecoin’in yükselişine devam edebilmesi için şu an en kritik seviyenin 160 dolar olduğunu düşünülüyor. Analistlere göre 160 doların üzerine doğru bir kırılma fiyatı 185, 195 ve hatta 205 dolara kadar çıkarma potansiyeline sahip.

Bununla birlikte yapılan açıklamalarda 160 dolar öncesinde 158 dolarda ciddi bir satış baskısı ile karşılaşılabileceği dolayısıyla yatırımcıların temkinli olması öneriliyor.

Ancak analistler düşüş senaryolarının da olasılık dahilinde olduğunu ifade ediyor. Eğer LTC, kan kaybetmeye devam ederse fiyat 130 dolar, 120 dolar ve 110 dolar destek seviyelerine kadar gerileyebilir. Dolayısıyla özellikle 150 doların altına doğru oluşacak bir kırılmanın ciddi düşüşleri beraberinde getirebileceği düşünülüyor.

Litecoin ile ilgili detaylı bilgilere “Litecoin Nedir?” adlı metnimizden ulaşabilirsiniz.

Bitcoin ve Litecoin

Aslında Litecoin de diğer altcoin’ler gibi Bitcoin fiyatına göre hareket ediyor ve şu anda BTC’nin bir konsolidasyon sürecinde olmasının altcoin’ler için pozitif bir sinyal olduğu düşünülüyor. Ama şu anda beklenenin aksine altcoin’lerde bir düşüş yaşanıyor.

Bu düşüşün Ethereum fiyat hareketi ile tersine çevrilebileceği ancak ETH’da da şu anda ayılar ve boğalar arasında bir mücadele olduğu ifade ediliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum Yorumları: ETH, Bitcoin’den (BTC) Daha İyi Performans Gösteriyor

Sonrakini Oku

Deutsche Bank Yatırımcılarının Yüzde 90’ı Emin: Bitcoin ve Borsalar Balon Aşamasında

Bir Cevap Yazın