Line’ın Kripto Para Platformu Dün Piyasaya Sürüldü

Cointelegraph Japan’ın 17 Eylül tarihli haberine göre, Japon mesajlaşma devi Line yeni kripto para platformu Bitmax’ı dün kullanıcıyla buluşturdu.

FSA Onayı Alındı

Eylül ayının başlarında bir kripto para borsası başlatmak için yapılan yasal düzenlemelerin ardından Line’ın Blockchaini kolu LVC Corporation yeni kripto para platformunu resmi olarak tanıttı.

Daha önce yapılan açıklamalara göre, Bitmax ilk olarak kullanıcıların Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) olmak üzere beş kripto para birimi ile alım satım işlemi yapmasına izin verecek.

Öte yandan Japonya’da 81 milyon kullanıcısı bulunan Line, artık mobil ödeme hizmeti Line Pay ile para yatırma ve çekme işlemlerini kabul edeceğini de açıkladı. Yapılan açıklamalara göre kripto para işlemlerine artık Line Wallet üzerinden de erişilebilecek.

Bunun yanında yeni piyasaya sürülen Japon borsası kullanıcıların 1.000 Japon yeninden daha düşük işlemler yapmalarına izin vererek kullanıcıları platforma çekmeye çalışıyor.

Bitmax ve Bitbox

Yapılan açıklamalarda vurgulandığı gibi Bitmax, Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri hariç olmak üzere dünya genelinde faaliyet gösteren Line’ın Singapur merkezli kripto para borsası  Bitbox’tan daha farklı bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Temmuz 2018’da piyasaya sürülen Bitbox’a Japonya’nın kripto para borsası lisans gereklilikleri sebebiyle Japon yatırımcılar ulaşamıyor.

Öte yandan Line’ın şu ana kadar Blockchain teknolojisi ve kripto paraları aktif olarak kullandığı biliniyor. 2018 yılında Line, token tabanlı Blockchain ağı Link Chain ile beraber “Link” adında kendi yerel kripto para uygulamasını başlatmıştı. Ayrıca 2019 yılının Haziran ayında Line’ın finansal hizmetler kolu olan Line Pay Corporation, yeni Blockchain ve elektronik ödeme çözümlerinde işbirliği yapmak için küresel ödeme devi Visa ile ortaklık kurduğunu ifade etmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Tether 400 Milyon USDT Yaktı! Bitcoin ‘Yine’ Düşüşe Geçecek Mi?

Sonrakini Oku

En Az 10 BTC Bulunduran Cüzdan Sayısı Rekor Kırdı

Bir Cevap Yazın