Lihtenştayn Bankasından Yatırımcılara Müjde

Lihtenştayn merkezli Bank Frick kripto para yatırımcılarına yönelik büyük bir atılım yaptı. Banka müşterileri bundan böyle kripto paralara doğrudan yatırım yapabilecek. Bankadan yapılan açıklamada hesap sahiplerinin bundan böyle soğuk depolarda tutulan beş farklı kripto parayı satın alabileceği müjdesi verildi.

Lihtenşayn merkezli özel banka uluslararası müşterilerine özel çeşitli finansal hizmetler sunuyor. Bankadan  yapılan açıklamada “bugünden itibaren profesyonel piyasa katılımcıları ve finansal aracılar beş büyük kripto paraya yatırım yapabilecek” ifadeleri geçiyor. Bu kripto paraların bitcoin, bitcoin cash, litecoin, ripple ve ethereum olduğu ve müşterilerin satın alımlarda ödemeyi euro, dolar ve İsviçre frangı cinsinden yapabileceği belirtiliyor.

Banka, diğer varlık sınıflarında geçerli olan ve kripto paralarda geçerli olacak mevcut düzenlemelere ek olarak soğuk depo cihazları kullanarak müşterileri hırsızlıklardan en iyi şekilde korumayı amaçlıyor. Bu cihazlarla birlikte tüm fonlar fiziksel olarak internetten ayrı tutulacak. Öte yandan Lihtenştayn ve Avrupa yasalarıyla tam uyumluluk gösterecek kripto para hizmetinden faydalanmak isteyen tüm müşterilerin doğrulama sürecini tamamlaması gerekiyor. Bankanın müşteri hizmetlerinden sorumlu Hubert Büchel:

“Avrupalı şirketler bankamızın sunduğu hizmetlere yüksek talep gösteriyor. Çünkü biliyorlar ki bankamız aracılığıyla mevcut yasal sistem dahilinde iş modellerini kripto paralar ve blockchain’le en iyi şekilde harmanlayabilirler. Kripto bankacılık hizmetimizi geleneksel bankacılık hizmetiyle aynı seviyede tutmayı hedefliyoruz.”

Geleneksel finans – kripto ekosistemi flörtü

Geçtiğimiz günlerde Goldman Sachs’ın desteklediği Circle piyasanın öncü borsalarından Poloniex’i satın aldığını duyurdu. Poloniex hamlesi ve Frick Bank’in kripto para adımı bize gösteriyor ki, geleneksel finans sistemiyle kripto para ekosistemi arasındaki makas giderek kapanıyor. İnovasyona ve gelişime açık ülke ekonomilerinde iki piyasa birbiriyle iç içe geçiyor ve yeniliğe kapalı geleneksel finans aktörlerinin piyasa üzerindeki etkisi gün geçtikçe azalıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Blockchain Konusunda Rusların Aklı Karışık

Sonrakini Oku

Japon Kripto Para Borsaları Güçlerini Birleştiriyor

Bir Cevap Yazın