Libra ve Ethereum Beraber Mi Çalışacak?

Geçtiğimiz Pazar günü Tel Aviv içerisinde yapılan Ethereal Summit isimli bir etkinlikte konuşan Ethereum (ETH)  kurucu ortaklarından Joseph Lubin ve Vitalik Buterin, hem Ethereum’un gelişimi, hem de diğer önemli kripto para projeleri hakkında konuştu.

Ethereum yatırımcıları şu an için heyecanla Ethereum 2.0 güncellemesini beklemekte olsa da, iki kurucu ortak bunun hakkında net bir tarih vermedi. Vitalik yaptığı açıklamada yeni ağın orijinal blockchain ağında kurulan uygulamalarla iş birliği içerisinde olacağını ifade etti.

”Ethereum 2.0 aynı vizyonun güncellenmiş versiyonudur. Bu, insanların neyin işe yaradığını görebilecekleri bir deneme tahtası olacak. Değişen şey ise bizim kullandığımız araçlar olacak.”

Ethereum ve Libra Ortaklığı

Lubin de kendi önderlik ettiği ConsenSys’nin yakında sosyal medya devi Facebook ile çalışabileceğinden söz etti ve bunun bir olasılık olarak masada durduğunu vurguladı.

”Kesinlikle birkaç konuşma gerçekleşti. Eğer sağlıklı bir cüzdan bağlantısı elde edilebilirse Ethereum’un iş birliği yapabilme olasılığı var. Ancak ben Libra’nın merkeziyetsiz bir finans sistemi olarak Ethereum’a güçlü bir rakip olabileceğini düşünmüyorum. Bunun yerine Libra bizim için mükemmel bir kullanıcı kazanma mekanizması olabilir.”

Sosyal medya devinin kendi kripto para projesi duyurulduğu tarihten bu yana ciddi bir heyecan yaratmış olsa da, regülatörler şu an için bunun piyasaya çıkmasına izin vermeyecek gibi duruyor. Almanya ve Fransa geçtiğimiz hafta Libra hakkında önemli bir yasaklama açıklaması yapmışlardı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

XRP Hard Fork Planı Başarılı Olacak Mı?

Sonrakini Oku

Analist: Bitcoin, Para Teknolojisindeki Sıradaki Adımdır!

Bir Cevap Yazın