Ledger Kurucusu: Bitcoin Ekonomik Krizlerden Etkilenmez!

Dünyanın en popüler kripto para donanım cüzdanı markalarından birisi olan Ledger‘in kurucusu Eric Larcheveque, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir röportajda lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yatırımcılarını sevindirecek açıklamalara imza attı.

Libra Oldukça Güçlü Bir Proje

İlk olarak Libra’nın kullanıcılar için oldukça güçlü bir ödeme altyapısı oluşturabilme potansiyeline sahip olduğunu belirterek söze başlayan Eric, bunun onay alması durumunda dengelerin değişebileceğini ima etti. Fransız Maliye Bakanı tarafından Libra’ya yönelik ortaya konulan sert tepkinin aslında kendi ulusal kripto para birimlerini piyasaya sürmeye yönelik bir hamle olabileceğinin de altını çizen kurucu, dijital bir Avro’nın birçok şirket için oldukça yararlı olabileceğini ifade etti.

Bitcoin’in son 10 yıl içerisinde gösterdiği performansı sebebiyle kolaylıkla değiştirilebilecek bir kripto para birimi olmadığını kanıtlamış olduğunu vurgulayan Ledger yöneticisi, bunun değerinin artmaya devam edeceğini ve diğer kripto para birimlerinin BTC’ye bağlı hareket edeceğini tahmin etti.

”Eğer ekonomi gelecekte kriz yaşamaya devam ederse, Bitcoin kesinlikle bundan etkilenmeyecektir.”

Bitcoin’in ekonomik krizden etkilenmediğini söyleyen Eric, bir bakıma haklı olsa da, bir taraftan da haksız olarak görülebilir. Ekonomik krizlerden sonra ortaya çıkan BTC aslında yaşanan makro sıkıntılardan sonra yükselme eğilimine sahip ve bunun en güncel örneği Çin – ABD ticaret savaşları esnasında görüldü. Buna ek olarak Brexit de makro bir belirsizlik ortaya koymasından dolayı BTC’yi yükselişe yönlendirebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Okan Bayülgen ile Muhabbet Kralında Kripto Paralar ve Finansal Sistem Konuşuldu

Sonrakini Oku

ABD Gelir İdaresinden Sürpriz Bitcoin ATM’leri Kararı!

Bir Cevap Yazın