LCW’den Büyük Adım: Çocukluğumuzun Maymunu da Artık NFT!

Her ne kadar kabul etmeyenler, eleştirenler olsa da NFT’ler yani non-fungible token’lar artık her yerde. Son olarak popüler bir giyim markası da NFT ekosistemine adım attı.

LCW’den NFT Koleksiyonu

Genel merkezi İstanbul’da bulunan ve hemen herkesin bildiği giyim markası LC Waikiki, özellikle 90’lı yıllarda tüm çocukların hayallerini süsleyen maymun ikonunu NFT olarak satışa çıkardı. Koleksiyon ile ilgili dikkat çeken şeylerden biri ise sadece 10 parçadan oluşacak olması.

LinkedIn’de koleksiyonun duyurusunu yapan firma, “LC Waikiki Vintage Maymun NFT Koleksiyonu OpenSea’de satışa açıldı! Yıllardır Türkiye’nin en sevilen marka karakterleri arasında olan LC Waikiki Maymunu’nun müşteri ile ilk buluştuğu vintage tasarımlarını NFT yatırımcıları için bir koleksiyon parçası hâline getirdik. 90’lı yıllarda çocukluğunu yaşamış hemen herkese anılarını hatırlatan karakterin, sevimli ve eğlenceli pozlarından bu limitli koleksiyondan elde edilen tüm gelir, çocukları nitelikli eğitimle buluşturmak adına TEGV’e (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) bağışlıyoruz.” sözlerini kullandı.

Koleksiyon İle İlgili Detaylar

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi NFT koleksiyonu sadece 10 parçadan oluşuyor ve her bir NFT’nin 0,5 ETH’dan satışa sunulduğu görülüyor. Ayrıca yapılan resmi açıklamalara göre gelirin Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlanacağı da anlaşılıyor.

Buna ek olarak OpenSea üzerinden satışlar yapılıyor ve platformda yapılan açıklamalarda, “LC Waikiki Maymunu’nu müşteri ile ilk buluştuğu 90’lardaki vintage tasarımlarını koruyarak ve limitli sayıda satışa sunuyoruz. NFT’lerden herhangi birini aldığınızda LC Waikiki’nin yeni dijital yatırımlarına hız verdiği ayrıcalıklı dünyasına girerek birçok sürprizden faydalanma şansı kazanacaksınız.” sözleri kullanılıyor.

Aslında bu NFT girişimi, hem NFT’lerin jpeg’den fazlası olduğunu göstermek yönünde hem de NFT’lerin kullanım durumlarının açıklanması konusunda bir örnek teşkil ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kriptolardan En Çok Hangi Ülkeler Kar Etti: Türkiye de Bu Listede!

Sonrakini Oku

2022’de İzlenecek Uzun Vadeli Potansiyeli Olan En İyi 4 Metaverse Coin

Bir Cevap Yazın