Kuzey Kore İkinci Kripto Para Konferansı İçin Gün Belirledi!

Kripto para birimlerini toplu imha silahları için finansman amacıyla kullandığına inanılan Kuzey Kore, önümüzdeki Şubat ayında ikinci kripto para birimi ve blockchain konferansını düzenleyecek.

İlk Kripto Para Konferansından Memnun Kalındı

Söz konusu konferansın ilki 2019 yılının Nisan ayında gerçekleştirilmiş ve 100’den fazla kişi etkinliğe katılmıştı. Etkinliğe 100 kişinin katılması Kuzey Kore tarafından bir başarı olarak görüldü ve ikincisinin yapılmasına karar verildi. 2020 yılında yapılacak olan ikinci Kuzey Kore kripto para ve blockchain konferansı İspanya ve Kore Dostluk Birliği tarafından fonlanacak ve Kuzey Kore’nin yabancı ülkelerle olan kültürel ilişkiler komitesi tarafından da organize edilecek.

Konferansın resmi internet sayfasında  ”piyasa hacmine göre en büyük top 10 kripto para birimi teknik kısımda yardımcı olacak” ifadesi yer alsa da, bu ifade ile tam olarak ne denilmek istendiği anlaşılamadı. Normalde çok sıkı kısıtlamalara sahip olan Kuzey Kore ilk konferansta olduğu gibi bunda da belirli bir limite kadar kısıtlamaları kaldıracak. İkinci kripto para konferansına ABD vatandaşları katılım sağlayabilecek ve dijital cihazların yanı sıra internet de katılımcıların kullanımına açılacak.

Konferans 24 Şubat ile 25 Şubat tarihleri arasında yapılacak olup, Kim Jong-un tarafından 2016 yılında açılan Kuzey Kore Bilim ve Teknoloji Kompleksi içerisinde misafirlerini ağırlayacak.

Kuzey Kore geçtiğimiz haftalarda kendisine yöneltilen 2 milyar dolarlık kripto para borsa soygunu yaptığı iddialarına da sert bir şekilde cevap vermişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Çin’in Dijital Parası Hakkında Bilmeniz Gereken 3 Şey

Sonrakini Oku

ABD’nin E-Sigara Yasağı Bitcoin’i Etkiler Mi?

Bir Cevap Yazın