Külçe Altın vs. Bitcoin: Fark Yüzde 83.000!

Bitcoin‘in (BTC) en büyük düşmanlarından birisi olarak görülen Peter Schiff, geçtiğimiz günlerde yeniden BTC düşüşünü fırsat bildi ve Bitcoin grafiklerinin ”korkunç” gözüktüğünü ifade etti.

Schiff, öncelikle 6.000 dolara daha sonra ise 2.000 doların altına kadar sert bir düşüş yaşanabileceğini belirtirken, bol bol Bitcoin eleştirisi yapmayı da ihmal etmedi. Schiff’in yaptığı teknik analiz olsa da, birçok kripto para yatırımcısı bu duruma çabuk tepki gösterdi ve Bitcoin ile külçe altın arasındaki tarihsel fiyat farkı incelendi.

Külçe Altın Yüzde 20 Zarar İçeriyor

Kripto para analistlerinden Rampage de bu farka dikkat çekenlerden birisi oldu. Rampage, külçe altının bundan birkaç yıl önce 1.800 dolarda zirve yapmasından beri Bitcoin’in %83.000’den daha fazla artış yaşadığını grafiği ile beraber gösterdi Daha sonra Schiff’e seslenen kripto para analisti, ”birkaç yıldır yüzde 20 zarar içeren Altın çantasına sahip olmak nasıl bir duygu?” sorusunu yöneltti.

Schiff sık sık Bitcoin’in dijital altın olmadığını ve altının yanına bile yaklaşamayacağını belirtmekte. Özellikle bu sert tavırları ile Bitcoin yatırımcılarından da sert tepkiler çekmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

18 Milyonuncu Bitcoin Kazıldı

Sonrakini Oku

Analist: Ethereum Yüzde 20 Düşüş Yaşayabilir!

Bir Cevap Yazın