KuCoin, Metaverse Projeleri İçin 100 Milyon Dolarlık Bir Fon Başlattı

Kripto para borsası KuCoin’in yatırım ve araştırma operasyonlarını yürüten KuCoin Labs’ın, başlattığı bu 100 milyon dolarlık fonu GameFiNFT ve merkezi olmayan altyapı projelerine yatırım yapmak için kullanacağı belirtildi.

Fon’un, İnternet Evrimini Hızlandırmak İçin Kullanılacağı Belirtildi

100 milyon dolarlık Metaverse fonunu başlatan KuCoin, fonun genç neslin potansiyelini keşfetmesine yardımcı olan Metaverse eğitim programlarını desteklemek için de kullanılacağını söyledi.

KuCoin CEO’su yaptığı açıklamada konuya ilişkin şu sözlere yer verdi:

“İnternetin bir sonraki bölümü olarak Metaverse, çalışma, bağlantı kurma, alışveriş yapma, eğlenme ve sosyal etkileşim kurma şeklimizi değiştirmeye hazırlanıyor. KuCoin Metaverse Fonu, internet endüstrisinin evrimini hızlandırmak için başlatılacak.”

 

Çin'e Bir Darbe Daha! KuCoin Çinli Kullanıcıları Yasaklayan Son Borsa Oldu!

Metaverse, Yoğun Bir Odak Noktası Oldu

Facebook’un ismini “Meta” olarak değiştirmesi ve Metaverse alanında yoğun bir çalışma yürüteceğini duyurması ile birlikte bir anda Metaverse sıkça konuşulmaya başlanan bir kavram haline geldi. Bu alanda çalışmalara başlayan tek teknoloji şirketi Facebook da olmadı. Birçok şirket, Metaverse projelerine çeşitli miktarlarda fonlar ayırdı ve çalışmalara başladı. Bu süreçte çok sayıda Metaverse projesinin kripto para birimleri yüksek oranlarda değer artışları kaydetti. Özellikle Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND) ve Enjin Coin (ENJ) gibi kripto varlıklar ciddi yükselişler yaşadı.

Bu yazıda yer alan bilgliler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Coin Bureau Açıkladı: Bu Metaverse Coin Yakın Zamanda 2X Yapacak!

Sonrakini Oku

Ripple (XRP) ve SEC Savaşında Son Durum! Ripple Yeni Bir Yol Arıyor!

Bir Cevap Yazın