Kriptonun En Zengin İsmi Açıkladı: Bitcoin Fiyatı Dibe Vurmuş Olabilir

Kripto para analistlerinin ve Bitcoin destekçilerinin fiyatta dibi tahmin etmeye çalıştığı dönemde en büyük kripto para borsası Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, fiyatın dibe vurmuş olabileceğine dönük fikrini paylaştı.

Fiyat Dibe Vurmuş Olabilir

Binance CEO’su Changpeng Zhao, günün ilk saatlerinden kişisel Twitter hesabından attığı tweet’te “Bitcoin öldü” manşetlerinin arttığı dönemlerde en büyük kripto paranın fiyatının dibe vurduğuna inandığını söyledi. Zhao, genel olarak Bitcoin öldü hissinin arttığı dönemlerde BTC satın alan herkesin daha iyi yatırım getirisi sağladığını söyledi. Dahası, insanların Bitcoin’in yükselmesi konusunda umudunu yitirdiğinde fiyatın gerçek dibe ulaştığını düşünüyor. Ona göre, bu dönemlerde Bitcoin mükemmel bir dibi satın alım fırsatı sunuyor:

Geçmişe bakarak konuşacak olursak, her “Bitcoin öldü” manşetlerinin arttığı dönemde Bitcoin satın alsaydınız, iyi iş çıkardınız. Buradaki mantık şu: Umutların kaybolduğu dönemlerde dip işin içine girer.

Binance CEO’su, gelecek için bunu veya herhangi bir yatırım stratejisini önermediği konusunda da yatırımcıları uyardı.

Bitcoin fiyatı, Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) bu yana yaklaşık yüzde 70 değer kaybetti. Son zamanlarda Fed‘in faiz artırımı, DeFi çöküşü ve likidite krizi BTC fiyatının 20 bin dolar seviyesinin altına düşmesine neden oldu. En büyük kripto paranın fiyatı 65 bin dolar seviyesinin üzerinde işlem gördüğünde, birçok kişi Bitcoin balonunun patlayacağını düşündü. Tarihsel olarak 2011, 2013, 2017 ve 2021-22 yıllarında spekülatif balonlar yaşandı. Bitcoin, yazım sırasında 18 Haziran’da 17 bin 708 dolara düşmesinden bu yana yaklaşık yüzde 15’lik yükselişle 20 bin 419 dolardan işlem görüyor.

Binance 2 Milyar Dolarlık Bitcoin Aldı

Binance, 19 Haziran’da 19 bin 176 dolarlık fiyattan 101 bin 266 adet Bitcoin aldığını duyurdu. Bu da 1 milyar 941 milyon 876 bin 816 dolara tekabül ediyor. Yani kabaca söylemek gerekirse, dev kripto para borsası 2 milyar dolara yakın bir parayı BTC’ye yatırdı. Dolayısıyla şirket, mevcut yatırımları ve onların getirileri dışında elinde kalan neredeyse tüm parayı burada kullanmış oldu.

Binance‘dan önce, dünyanın en büyük dijital yatırım şirketi olan ve yönetimi altında 40 milyar dolardan fazla kripto para fonu bulunan Grayscale’in ana şirketi Digital Currency Group da dahil olmak üzere birçok kripto para şirketi ve yatırımcısı da fiyatın düştüğü dönemde Bitcoin aldıklarını duyurmuştu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Sonunda Oldu! Bitcoin’de (BTC) Bu Yatırımcı Grubundan Beklenen Haber Geldi!

Sonrakini Oku

Chevrolet NFT’i Alana Arabayı Veriyor

Bir Cevap Yazın