Kriptoların Geleceği Asya’da Mı Yer Alıyor?

Kripto para ekosisteminde “kripto anne” olarak bilinen Hester Pierce, Singapur’un düzenleyici otoritelerinin kripto topluluğuna katılma konusunda ve bu alanda araştırmalar yapma konusunda diğer bölgelere göre daha hevesli olduklarını dile getirdi. Pierce, daha önce gerçekleştirdiği Singapur ziyaretleri sırasında gördüğü ve tanık olduğu kripto işlemleri ile ilgili bu kanıya vardığını ifade etti.

Gelecek Asya’da

Longhash ile gerçekleştirdiği bir röportaj sırasında Pierce, büyük resme bakıldığında özgürlükçü düzenlemeler sebebiyle kripto paraların geleceğinin Amerika’da değil Asya’da olduğunu belirtti. Pierce’a göre, her ne kadar Amerika sınırları içinde kripto para borsalarında gerçekleşen faaliyetler artış gösterse de kripto paraların ve madencilik faaliyetlerinin kalbi Asya’da atıyor.

Bunun yanında yapılan açıklamalara göre Asya’nın başlıca ekonomik merkezleri halihazırda düzenleyici avantajlara, kripto para kullanım yeteneğine ve kripto ekonomisini arttırmaya yönelik yatırımlara sahipler. Bu merkezlerde biri olan Singapur da belirtilen sebepler dolayısıyla kripto para meraklıları için deyim yerindeyse bulunmaz nimet halini alıyor. Ayrıca Singapur’un Amerika’dan daha fazla sayıda ICO’ya ev sahipliği yaptığı da biliniyor. 2017-2018 yıllarında Singapur, tüm ICO’ların %40’ına ev sahipliği yaptı.

Kriptolar Tehdit Değil Fırsat

Pierce yaptığı açıklamalarda, Asya’da yer alan hükümetlerin kripto para girişimleri bir tehdit olarak değil bir fırsat olarak gördüklerini dile getirdi ve şu ifadeleri kullandı:

Gerçekten ulaşmaya çalıştığımız şey, ICO’ların yardımcı program token’ları veya ödeme token’ları olduğu bir dünya ve Singapur’un meseleleri bizden biraz daha net bir şekilde gördüğü ortada. Bu noktaya gelmek için menkul kıymetler yasalarını uygulayabileceğimizden emin değilim.

Bunun yanında “kripto anne” Ağustos ayında yaptığı açıklamalarda tekrardan kripto paraların hızlı bir şekilde regülasyona sokulması çağrısında bulunmuştu. 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kuzey Kore Kendi Kripto Parasını Geliştiriyor!

Sonrakini Oku

Balinalar Düşüş Öncesi Milyonlarca Dolarlık Bitcoin Taşıdı!

Bir Cevap Yazın