Kripto Yorumları: SOL ve DOGE Mücadele İçinde, ETH ve XRP’de Son Durum!

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yukarı yönlü kararlı hareketleri, tüm kripto para birimleri üzerinde pozitif bir etki yaratıyor. Özellikle Solana (SOL)son zamanlarda adından sıkça söz ettirirken XRP ve Ethereum’da (ETH) artış sürüyor. Dogecoin ise eski popülaritesini kaybediyor gibi görünüyor.

Ethereum ve Ripple

Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum son birkaç gündür Bitcoin’den çok daha iyi performans sergiliyor ve aslında piyasanın destek noktası olarak hareket ediyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 3.800 dolar üzerinde işlem gören ETH’un, 4.000 dolarlık psikolojik sınırına doğru hareket ettiği düşünülüyor.

Analistlerin düşüncelerine göre 3.800 dolar üzerinde güçlü bir direnç bulunmuyor. Ancak 4.000 dolar bandı ETH’u bir miktar zorlayabilir. Buna ek olarak eğer piyasada pozitif hava dağılır aşağı yönlü bir hamle başlarsa, Ethereum fiyatı için 3,600 dolar ve 3.400 doların destek seviyeleri olacağı düşünülüyor.

Öte yandan Ripple da yükseliş eğilimi içinde bulunur. Ancak Ripple, şu anda SEC ile bir dava sürecinde olduğu için analistler XRP fiyatı ile ilgili net tahminlerde bulunamıyor. Çünkü dava sürecinde ortaya çıkabilecek beklenemedik bir gelişme XRP fiyatını çok hızlı düşürebilir de yükseltebilir de.

XRP fiyatı yazının kaleme alındığı an itibari ile 1,29 dolar bandında işlem görüyor ve 1,5 doların bir sonraki direnç olabileceği düşünülüyor.

Solana ve Dogecoin

Son günlerde SOL gözle görülür fiyat hareketleri ile artış grafiklerini sürdürürken, Dogecoin’in nispeten sakin kaldığı ifade edilebilir. SOL fiyatı bugün 136,92 dolar ile yeni bir rekora imza atarken Dogecoin (DOGE), 0,29 dolar seviyesinde ilerliyorum.

Bu noktada Dogecoin ve Solana arasında bir yarış olduğunu da ifade edebiliriz. İki kripto para birimi e piyasa hacmi bakımından en büyük 7. kripto para konumunu elde etmek için adeta mücadele veriyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 7.’lik koltuğunda Solana oturuyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dogecoin Taklitçisi Uçuşa Geçti! Dogecoin 2.0 Son 24 Saatte %300 Arttı

Sonrakini Oku

Dikkat: Kripto Borsa Hesapları Boşaltılıyor! Altın Değerinde 8 Tavsiye!

Bir Cevap Yazın