“Kripto Yatırımı Yapmamak Çılgınlık”

Bitcoin ve kripto paraların henüz yolun başında oldukları tartışılmaz bir gerçek. Dolayısıyla hala yanlış anlaşılıyorlar ve parasal varlık olmaktan, değer deposu olmaktan ya da günlük alışverişlerde kullanılacak varlıklar olmaktan henüz uzaklar. Ancak genç nesil için ortaya çıkan bu yeni teknolojinin büyük bir potansiyeli olduğu da ortada. Bu noktada kripto paraların yalnızca biraz desteğe ve zaman ihtiyaçları var. Ayrıca bu yeni teknolojinin sahip olduğu potansiyel hem bireysel yatırımcıların hem de kurumsal yatırımcıların kripto paraları heyecan verici bir varlık olarak görülmesi içi yeterli.

Bunun yanında teknoloji henüz olgunlaşma aşamasında olduğundan ve kendini daha yeni yeni kanıtladığından bazıları için kripto paralara yatırım yapmak adeta “çılgınlık”.

Kripto Çılgınlığı

Dün New York Post, kripto para birimlerinin nihai olarak öleceği yönündeki spekülasyonlar hakkında “Bitcoin Yakında Sıfır Olacak” başlıklı bir makale yayımladı. Makaleye göre, dijital para birimlerine karşıt olan kurumların çoğunluğu aynı şeyi söylüyor: “Kripto para yatırımı yapmak deliliktir.”

Kurumlar, bu teknolojinin çok yeni olduğunu, ölçekleme konusunda problemleri olduğunu ve yaygın kullanım alanlarından uzak olduğunu ifade ediyorlar. Ayrıca çoğu kurum, geleneksel sistemlerin güvenli olduklarına inandıkları için bu yeni yabancı teknolojiyi rahatsız edici buluyor.

Ancak bunların ötesinde Blockchain teknolojisine dayanan bu sistem, bireylerin kendi kendilerinin bankaları olmasını sağlayan, internet üzeriden herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan değer aktarımı yapmalarını sağlayan şeffaf bir muhasebe sistemi ve merkezi olmayan bir para birimi sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Çoğu sektör açısından bu teknoloji bir “oyun değiştirici” olarak tanımlanıyor.

Winlevoss İkizleri

Gemini kripto para borsasının kurucuları Winklevoss kardeşlerden Cameron Winklevoss, çoğu kişinin kripto para yatırımını “çılgınlık” olarak nitelendirdiğini ancak “paranın geleceği”şekillenirken boş boş oturup yalnızca izlemenin daha büyük “çılgınlık” olduğunu dile getiriyor.

Winlevoss’a göre “para tüm dünyayı dolaşıyor”… Dolayısıyla paranın, geleceği küresel ölçekte oldukça büyük bir dönüştürücü etkisi var. Ortaya çıkan teknolojiyi görmezden gelmek ve yarattığı fırsatları takdir etmemek adeta “aptallık”.

Bunların yanında kripto para fırsatlarını ilk değerlendirenler arasında yer alan ikizler, kripto kışa rağmen 2019 yılından büyük beklentileri olduğunu açıklamışlardı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binance’de Bu Token’lara Yatırım Yapanlar Yaklaşık 22 Kat Kâr Etti

Sonrakini Oku

Bitcoin’de Bir Rekor Daha Kırıldı

Bir Cevap Yazın