“Kripto Vadi” En Hızlı Büyüyen Teknoloji Merkezi Oldu

İsviçre, küresel finansal sisteme her geçen gün daha da entegre olan kripto paralara karşı ılımlı bir bakış açısı sergilemesiyle tanınıyor. Ülkenin teknolojik çalışmalarıyla ünlü şehri Zug kriptolara ve Blockchain teknolojisinin geliştirilmesine ev sahipliği yapıyor. ABD’deki silikon vadisine benzer bir isimle, “kripto vadisi” ismiyle anılan kent Avrupa’daki en hızlı büyüyen teknoloji topluluğu haline geldi.

İsviçre merkezli bir haber kanalı StartupTicker teknolojik faaliyetlere ilişkin yaşanan gelişmeleri kullanıcılarına naklediyor. Kanalın 6 Aralık 2018 tarihinde paylaştığı bir habere göre İsviçre’deki “kripto vadisi” lakaplı Zug kenti Avrupa’nın en hızlı büyüyen teknoloji merkezi seçildi.

Haberde bilindik bir şirket tarafından yayımlanan bir rapor kaynak gösterildi. Londra merkezli küresel teknoloji yatırım firması Atomico tarafından yayımlanan bu rapor her yıl düzenli bir şekilde ve özenle hazırlanıyor. Rapora göre İsviçre’nin Zug şehri, teknoloji faaliyetleriyle ilgili toplantılardaki katılımcı sayısı yıllık bazda en fazla büyüme oranına sahip bölge ilan edildi. Zug’daki bu teknolojik faaliyetlerin geçtiğimiz yıla oranla %177 oranında büyüme kaydettiği ifade ediliyor.

Startupticker’ın haberinde İsviçre’deki ortalama performansın Avrupa’nın diğer teknoloji merkezlerinin gerisinde kaldığı ifade ediliyor. Bu konuda Birleşik Krallık liderliği elinde bulundururken Almanya ve Fransa listeyi devam ettiriyor.

Bilindiği üzere Zug kenti çok sayıda kripto para projesine ev sahipliği yapıyor. Kripto vadideki Blockchain projelerinin sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Ülke yönetiminin kripto paralara ve teknolojiye karşı ılımlı bir yaklaşım sergilemiş olmasının Zug’a duyulan ilgiye neden olduğu söylenebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Gazprom’dan Kripto Para Hamlesi

Sonrakini Oku

BTC Yeni Dip Noktasını Gördü: SEC Kararları Piyasayı Etkiliyor Mu?

Bir Cevap Yazın