Kripto Uzmanları Ethereum’un Potansiyel Rakiplerini Değerlendirdi

Synthetix kurucusu Kain Warwick ve Multicoin Capital kurucu ortağı Kyle Samani, en büyük altcoin Ethereum’un potansiyel rakiplerini değerlendirdi. Kripto uzmanları, Solana ve Binance Smart Chain’in en popüler ikinci kripto paraya karşı en büyük potansiyele sahip iki proje olarak nitelendirdi.

Ethereum’un Rakibi SOL ve BSC

Warwick ve Samani, SOL ve BSC’nin Ethereum’a karşı uzun vadede önemli rekabet yaşayacağına inanıyor. Uzmanlar, Ethereum’un ölçeklendirme sorunları devam ederken Solana (SOL) ve Binance Smart Chain’in (BSC) kitlesel benimsenmede önemli yol katettiğini aktardı.

Tecrübeli uzmanlar, en büyük altcoin Ethereum’a karşı hakimiyet savaşı konusunda görüşlerini bildirdi. Tecrübeli ikili, Ethereum’u sollayabilecek potansiyele sahip diğer blok zincirlerini konuştular. Warwick ve Samani’ye göre Ethereum’un en büyük rakipleri SOL ve BSC.

Bununla birlikte Warwick, Ethereum’un yüksek gas ücretleri özelinde yorum yaparken şunları kaydetti: “Solana ve Binance Smart Chain gibi projelerin ETH hakimiyetini gerçekten tehdit edecek fırsatları var.”

BSC ve SOL’da Boğa Koşusu

Kripto para yatırımı hakkında konuşan Samani, Ethereum’un güzel bir ivme yakaladığını ancak BSC ve SOL’un da boğa koşusunda olduğunu hatırlattı. Her iki uzman da yatırımcıların Ethereum’un ciddi rakiplerinin olduğunu düşünürken Warwick şunları aktardı: “ETH topluluğunun bundan haberi olmadığını düşünmüyorum. ETH, rakiplerini ciddiye almalı.”

Rakiplerin Temel Avantajları

Solana ve Binance Smart Chain blok zincileri, Ethereum’a karşı çeşitli avantajlar sunuyor. ETH’nin mücadele ettiği en büyük sorunlardan biri, başarılı bir şekilde ölçeklenememesidir. Kullanıcı ve işlem sayılarındaki artış ağ için önemli bir sorun olmaya devam ediyor.

Bunun yanı sıra bir diğer önemli faktör, geliştirme operasyonlarını kapsıyor. Solana, Rust üzerine inşa edilmiştir. Warwick, Rust’ın geliştiricilere Solana ağını iyileştirme ve geliştirme yönünden önemli bir avantaj sağladığına inanıyor.

Öte yandan Samani, Rust hakkında yorumlarda bulundu: “Görünüşe göre Rust, gelecekte C++’ın yerini alacak.”

Son olarak Warwick Solana’nın uzun vadede büyük gelişme göreceğine inanırken şu sözleri kaydetti: “Piyasada düşüş yaşayabilirsiniz. Liderler, özellikle teknoloji devrimlerini başlatmadan önce her zaman geridedirler.”

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

JPMorgan CEO’sunun Tepki Çeken Açıklaması: “Bitcoin’den Uzak Durun”

Sonrakini Oku

Coinbase CEO’sundan Şaşırtan Sinyal: Coinbase Medya Kolu Mu Kuruluyor?

Bir Cevap Yazın