Kripto Paraların Yasaklandığı Hindistan’dan Kafa Karıştıran Hareket!

Hindistan’ın Başbakanı Narendra Modi, genç bir girişimci olan Harshita Arora‘ya kripto para birimleri ile ilgili geliştirdiği bir uygulamadan dolayı ödül verdi. Arora’nın kripto para birimlerinin fiyatını takip için geliştirdiği uygulama aslında politik bir etkiye de sahip olabilir.

Hindistan’da Kripto Para Yanlısı Gelişme

Şu an için kripto para platformlarına bankalar veya finansal kurumlar tarafından hizmet verilmesi yasak. Hindistan Merkez Bankası (RBI) tarafından yürürlüğe konulan mevzuat, kripto para birimlerini yasaklamasa da insanların kripto para alıp satabilecekleri bütün yolları kapatma yoluna gitti. Dava hala devam ediyor ve bütün kripto para topluluğunun gözü Hindistan Yüksek Mahkemesi tarafından verilecek karara çevrilmiş durumda.

Başbakan Modi tarafından yayınlanan ve haberin en altında da görülebilecek tweet içerisinde, Arora’nın bilim, teknoloji ve insanlık için yaptıklarının bariz olduğu vurgulandı. 2001 yılı doğumlu olan Araora ise yatırımcıları dolandırıcılardan korumak için bu uygulamayı geliştirme kararı aldığını açıkladı. Crypto Price Tracker isimli uygulama direkt olarak portföy yönetimi ve fiyat takibi yapılabilmesini sağlıyor.

Kendisi daha önce de Food AI isimli bir yapay zeka tabanlı uygulama üzerinde çalışmıştı. Aslında geliştiricilerin kripto para veya blockchain tabanlı uygulamalar geliştirmeye odaklanması da sektör için genel olarak iyi bir gelişme. Bütün bu tanınma ve bilinirlik, kesinlikle ana akım kitlelerin kripto para birimlerini kullanmasına fayda sağlayacaktır.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Visa ve BNP Paribas Gibi Önemli Kurumlar Bir Start-Up’a Destek Verdi

Sonrakini Oku

İran Kripto Madencilerine Lisans Verdi

Bir Cevap Yazın