Kripto Paraların Toplantı Tarihleri Ve Katılımcıları Belli Oldu

G20 Zirvesi’nde önümüzdeki hafta kripto para birimleri üzerine iki ayrı görüşme yapılacak ve düzenlemelerle ilgili “ortak kararlar” alınacak.

Önümüzdeki hafta Arjantin’de yapılacak olan G20 Zirvesi’nin medya temsilcisinin yaptığı açıklamaya göre, kripto paralarla ilgili ilk toplantı Pazartesi günü yapılacak. Toplantıda diğer konuşmacılarla birlikte Arjantin Hazine Bakanı Nicolas Dujovne ve Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) Genel Sekreteri Jose Angel Gurria da konuşmacı olarak bulunacaklar.

Temsilciye göre ikinci toplantı ise Salı günü yapılacak.

Bunun yanında iki toplantı içinde gündem maddeleri ve değinilecek konular henüz net olarak açıklanmadı. Ancak kamuoyuna sunulan bir belgede görüşmelerin, kripto paraların ekonomiye etkisi ve Blockchain teknolojinin potansiyel uygulama alanları etrafında döneceği belirtildi. Belgede konuyla ilgili, “Toplantı gündeminin önemli bir konusu, katılımcıların yenilikleri cesaretlendirmeden riskleri hafifletecek ortak kararlar alacak olması.” ifadeleri yer aldı.

Yine aynı belgede, Blockchain teknolojisinin, “finansal katılımı destekleme potansiyeline sahip olduğu ancak vergi kaçakçılığı faaliyetlerine etkilerinin analiz edilmesinin önemli olduğu”  da belirtildi.

Bunların yanında ABD, Almanya, Fransa ve Japonya, geçtiğimiz günlerde G20 Zirvesi’nde kripto paralar ve Blockchain’in konuşulmasını özellikle isteyen ülkelerdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Plasma Cash Kripto Para Borsalarını Daha Güvenli Hale Getirebilir

Sonrakini Oku

Ethereum’un İlk Ürün Ölçeklendirme Projesi Heyecan Verici

Bir Cevap Yazın