Kripto Paraların Kabulü Hızla Artıyor: Yeni Anket, Beklenenden İyi Sonuç Verdi

Kripto para birimlerinin fiyat yükselişi veya düşüşünden bağımsız olarak sürekli olarak istikrarlı bir şekilde artmaya devam ediyor. Kripto para birimlerinin özellikle tüketici kabulü konusunda ise ciddi bir artış elde ettiği verilerle kanıtlanmış durumda.

Kripto Paraların Ödeme Alanındaki Kullanımı Artıyor

Özellikle PayPal gibi ödeme devlerinin kripto para sektörüne giriş yapmasından sonra böyle sonuçların gelmesi aslında beklenen bir gelişme şeklinde nitelendirilebilir. Paysafe’in bir iştiraki olan Skrill tarafından yapılan son araştırma da kripto paraların tüketici bazındaki kabulünün %38 seviyelerine ulaştığını ortaya koydu.

Skrill’in anketine ABD, Kanada, Almanya, Avusturya, İtalya ve Bulgaristan içerisindeki 8.111 tüketicinin katıldığı aktarılıyor. Anket, Mart ve Nisan ayları arasında gerçekleştirilirken katılımcıların %84’ünün en azından bir kripto para birimini duyduğu açıklandı. Bu da kripto paraların ana akım tanınmaya ulaştığını gösteremekte. Katılımcıların %64’lük kısmı ise Bitcoin‘i (BTC) duyduğunu belirtti.

Hangi Kripto Paralar Popüler?

Anket sonuçlarına göre lider kripto para biriminden sonra en çok tanınan kripto para birimi ise %31 ile Bitcoin Cash (BCH) oldu. Bunun devamında %22 ile Ethereum ve %19 ile Litecoin üçüncü ile dördüncü sırada yer aldı. Ethereum’un tanınam konusunda üçüncü sırada olması ise şaşırtıcı bir sonuç olarak yorumlanabilir.

PaySafe, 2021’in ilk çeyreğinde kripto para borsası Coinbase ile ortaklaşa önemli bir kripto para hizmeti sunmaya başlamıştı. Kripto paraların tüketim toplumuna hizmet edeceğini düşünen PaySafe, bu konuda birbiri ardına da yeni hizmetler getirebileceğini vurguladı. Yayınlanan anket sonuçları arasındaki en önemli veri ise tüketicilerin %38’inin kripto paraları harcamalar için kullandığını beyan etmesi oldu.

Satoshi Nakamoto’nun Hedefine Adım Adım

Satoshi Nakamoto tarafından eşler arası alım satım için piyasaya sürülen Bitcoin (BTC), bu verilere göre gerçekten de amacına ulaşmaya bir hayli yakın gibi gözüküyor. Bitcoin son dönemde değer tasarruf aracı halini alsa da katılımcıların bunu duyup kullanmaya başladıklarını açıklaması, Satoshi’nin hedefine de ulaşıldığını gösteriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Coinbase CEO’sundan Şaşırtan Sinyal: Coinbase Medya Kolu Mu Kuruluyor?

Sonrakini Oku

Japonya Merkez Bankası Başkanından, Sert Kripto Para Açıklaması

Bir Cevap Yazın