Kripto Paraların En Popüler İsmi Elon Musk Dünyanın En Zengin Adamı Unvanını Kaybetti

Başarılı iş adamı Elon Musk, Bloomberg dünyanın en zengin 500 insanı listesinde ikinci sıraya düştü. Musk’ın net serveti 183,4 milyar dolar.

Dünyanın En Zengin İnsanı Jeff Bezos

Tesla CEO’su Elon Musk bir kez daha dünyanın en zengin insanları listesinde ikinci sıraya düştü. Musk’ın net serveti, geçtiğimiz hafta Tesla hisse değerlerinin %8,6 düşmesiyle bir günde 15,2 milyar dolarlık bir düşüş gösterdi. Bunun ardından, Seattle merkezli e-ticaret devi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, Bloomberg dünyanın en zengin 500 insanı listesinde birinci sırayı aldı. Elon Musk’ın 183,6 milyarlık servetine karşın Jeff Bezos 186 milyar dolarlık servete sahip.

Tesla’nın değeri, Eylül 2020’den bugüne bir günde gördüğü en büyük düşüşe tanık oldu. Musk’ın geçtiğimiz haftasonu Twitter’da Bitcoin ve Ethereum fiyatlarıyla ilgili “yüksek görünüyor” ifadesinin akabinde Tesla hisse değerinde düşüş gerçekleşti. Bu tweet, Musk’ın Tesla bilançosuna 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı açıklamasından iki hafta sonra geldi. Dünya’nın en büyük kripto para birimi Bitcoin, büyük bir fiyat dalgalanmasının ardından geçtiğimiz gün %12,5’lik düşüşle 48,000 dolar seviyesine gerilemişti. BTC düşüş trendine devam ediyor ve şu an değeri 45,000 dolar.

Musk Tesla Aracını Mükemmellik Standartına Uymadığını Belirtti

Ayrıca Musk, Tesla Y Model Standard Range SUV aracının şirketin “mükemmel kalite” standartına uymadığı için satışa çıkarılmayacağını belirtti. Bu da Tesla değerinin düşmesini tetikleyen bir diğer neden olarak değerlendirildi.

Jeff Bezos ve Elon Musk bu yıl Tesla değeri dalgalandıkça, dünyanın en zengin 500 iş insanı listesinin zirvesinde sürekli yer değiştiriyor. Musk, ABD merkezli uzay keşif şirketi SpaceX’ten 2020 Ağustos ayından bu yana 850 milyon dolarlık gelir elde etti. Bu gelirle beraber SpaceX’in değeri 74 milyar dolara çıktı ve bu sayede Musk, Jeff Bezos’u geride bıraktı. Elon Musk’ın serveti yılın başından bugüne 13,6 milyar dolar arttı. Bu servet Musk’ı dünyanın en zengin ikinci adamı konumuna getirdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Merkez Bankası, Kripto Paralara Karşı Yatırımcıları Uyardı

Sonrakini Oku

Ethereum (ETH) Ağı Yine Can Yakıyor: Rekor Seviye Görüldü

Bir Cevap Yazın