Kripto Paralarda Bahar Ne Zaman Gelecek?

En büyük kripto para birimi yeni destek seviyelerini test ederken, altcoinler ciddi kayıplar yaşıyor. Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 36.000 doların altında alıcı buluyor. Uzunca bir süredir piyasalarda adeta kışı yaşıyoruz. Ayılar halen piyasaya hakim ve altcoinler geçtiğimiz yıl yakaladığı zirvelerden %80 daha aşağıda fiyatlanıyor. Sahi, yeni bir bahar gelecek mi?

Bitcoin (BTC)

BTC, 4 Nisan’da 46.598 dolardan 36.432 dolara düştüğü için geçen ay Bitcoin (BTC) boğaları aşırı derecede güç kaybetti. Ayrıca, Müthiş Osilatör (AO), Nisan ayının başından bu yana süren ayı koşusunu doğruluyor.

5 Mayıs’ta BTC, yaklaşık %8’lik bir düşüşe tanık oldu. Fiyat 39.669 dolardan açıldı, 36.129 dolara düştü ve sonunda 36.441 dolardan kapandı. Wu Blockchain’in tweetine göre BTC, fiyat düşüşünden sonraki bir saat içinde yaklaşık 120 milyon dolarlık likiditeye tanık oldu. Ayrıca Santiment verilerine göre 4 Mayıs’ta 868K olan aktif adres sayısı 5 Mayıs’ta yaklaşık 1,17 milyona yükseldi.

Kripto Paralar Yükselir Mi?

Eğer bir bahar gelecekse, açacak ilk çiçek Bitcoin olmak zorunda. O halde BTC’nin güncel görünümünü detaylarıyla irdelemeliyiz. Döviz net akış hacmi, 4 Mayıs’ta -2.350’den 5 Mayıs’ta 1.492’ye yükselmeye devam etti ve bu da BTC sahiplerinin, Bitcoin fiyatının yeni destek seviyelerini test etmek için düşmesi durumunda kayıplarını kısa kesme arayışında olabileceklerini gösteriyor. Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi de, 22 ile aşırı korkuda bulunuyor.

Son düşüşler, ETP’lerden çıkışı daha da etkiledi. Arcane Research tarafından yayınlanan en son istatistiklere göre, Nisan ayında BTC ETP‘leri tarihindeki en büyük aylık çıkışına ulaştı. Toplamda 14.327 BTC çıkışı gerçekleşti.

Kanada ve ABD sırasıyla yaklaşık 7.100 BTC ve 3.312 BTC net çıkışa tanık oldu. Öte yandan Avrupa, Nisan 2022 itibariyle 3.974 BTC çıkışına tanık oldu.

Devam eden ayı koşusuna rağmen, BTC HODLer’ları fiyat hareketiyle ilgili olarak hala olumlu bir görünüme sahip görünüyor. Bir kripto para analisti olan Lark Davis, hala yükseliş hissettiğini belirten bir dizi tweet attı. Ayrıca, başka bir analist Willy Woo, BTC’nin her zaman diğer tüm kripto paralardan daha iyi performans gösterdiğini belirten paylaşımlarda bulundu. Microstrategy yöneticisi Micheal Saylor da BTC konusundaki yükseliş duruşuna bağlı kaldı.

Fakat birçok analist kısa vadede 30.000 ile 28.000 dolar aralığında yeni bir dip beklediğini açıkladı. Bu senaryo gerçekleştiğinde kripto para kışının en çetin günlerine tanık olacağız. Yatırımcıların her ihtimali göz önünde bulundurarak risk analizini buna göre yapması faydalı olacaktır.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Google Harekete Geçti! Kripto Paralardan Yararlanacak!

Sonrakini Oku

Shiba Inu İçin Bu Süreç Çok Önemli! Her Şey Belli Olabilir!

Bir Cevap Yazın