Kripto Paralar İçin Bir İyi Haber de Japonya’dan Geldi!

Bloomberg’in Çarşamba günü paylaştığı haberlere göre, kripto borsaları için kurallar koyan Japon endüstri kuruluşu, yeni token’ların listelenmesiyle ilgili kısıtlamaları hafifletmeyi düşünüyor.

Kriptolar İçin İyi Haber

Bloomberg, konuya aşina olan kişilere atıfta bulunarak, önerilen yeni kurallar kapsamında, kripto borsalarının aynı anda bir düzineden fazla token’ı listeleyebileceğini söyledi. Mevcut tarama süreci ise altı ay veya daha fazla sürecek.

Öte yandan Japon Dijital Para Birimi Varlık ve Borsa Birliği (JVCEA), kripto borsaları için token listelemelerini onaylamaktan sorumlu bir kurum olarak karşımıza çıkıyor. Japonya’nın düzenleyici kurumu Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), derneğin kendi adına süreci yürütmesine izin veriyor. Yapılan açıklamalara göre, mevcut sistemde birden fazla token listelemek isteyen borsaların karşılaştığı zorluklar sebebiyle özellikle yeni olan firmalar rekabet noktasında geride kalıyor.

Yapılan açıklamalarda JVCEA üyelerinin, dünya çapında popüler olan kripto paralar için bile geçerli olan hantal sürecin endüstrinin büyümesini sınırlandırdığından şikayet ettiği ifade ediliy

Yeni Kurallar

Yeni kurallar, popüler kripto paraların listelenmesini kolaylaştıracak. Bloomberg’in bildirdiğine göre, Japonya’da altı aydan uzun süredir işlem gören ve en az üç yerel borsada listelenen tokenler popüler kripto para alanına girmeye hak kazanacak. Dernek ayrıca Japonya’da işlem görmeyen kripto paralar için onay sürecini nasıl iyileştirebileceğini de araştırıyor.

Birliğin başkanı Satoshi Hasuo, 1 Ocak’ta JCVEA’nın kripto para birimi değerlendirmesini daha da hassaslaştırmak için çalıştığını ifade etmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Rusya’dan Pozitif Sinyaller: Kripto Para İşlemleri Yasallaşıyor Mu?

Sonrakini Oku

Ünlü Yatırım Şirketinden Önemli Hamle! Kripto Para Sektörüne Giriş Yaptı

Bir Cevap Yazın