“Kripto Paralar Dünyayı Ele Geçiriyor”

Kripto para dünyasında pozitif tavırlarıyla tanınan ShapeShift CEO’su Erik Voorhees, Bloomberg’de katıldığı “Bloomberg Markets: What’d You Miss?” programında, kripto paraların dünyayı ele geçirdiğini dile getirdi.

Artışların Arkasındaki Sebepler

Program esnasında Voorhees’e, son günlerde yaşanan rallinin arkasında hangi sebepler olduğu soruldu. ShapeShift CEO’su soruyu şu şekilde yanıtladı:

Bu noktada ‘balonların’ dört ya da beşini gördüğümüzü ve çoğunun sadece döngüsel olduğunu düşünüyorum. Kripto paraların temelini bilen insanlar ayı piyasasının bittiğini hissediyorlar ve sonrasında rahatlıkla tekrar bu alana giriş yapıyorlar. Rallinin yaşanmasının temel sebebi bu.

Balon Hareketleri

Investinblockchain’in haberine göre, sonrasında Voorhees’e kripto para birimi piyasasında “balon hareketlerini” cesaretlendiren ya da oraya yönlendiren “daha yapısal” faaliyetlerin olup olmadığı soruldu:

Bu çok iyi bir soru. Kripto para dünyasında balonlar olmalı çünkü kripto paralar dünyayı ele geçiriyor ve tabii ki sonsuza kadar her ay %5 artışla ilerlemeyecek. Artış başladığında insanlar alım yapmaya başlar. Dolayısıyla bir balon oluşur. Yani değeri sıfır dolar olan bir varlığın, spekülasyonlar, döngüsel balonlar ve büyük fiyat hareketlilikleri olmadan trilyonlarca değere ulaşmasının başka bir yolu yoktur.

Öte yandan Bitcoin 5 günde 2.000 dolar birden yükseldi ve dün günün ilk saatlerinde fiyatını 8.000 doların üzerine taşımayı başardı. Doğal olarak yatırımcılar ve piyasa yorumcuları da fiyatın buradan daha ne kadar yükseğe çıkabileceği hakkında görüşlerini dile getirmeye başladı.

Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in 18 ay içinde tüm zamanlar rekorunu kırarak 20.000 doların üzerine çıkacağını dile getirmişti. Novogratz’ın yanı sıra Fundstrat CEO’su Tom Lee de 10.000 doların görülmesiyle FOMO’nun yani kaybetme korkusunun piyasaya hakim olacağını ifade etmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Tom Lee: Bitcoin’in 10.000 Dolara Gelmesi FOMO’yu Başlatabilir!

Sonrakini Oku

Coinbase’den Türkiye’nin de Aralarında Olduğu 85 Ülkeye Açılım Hamlesi!

Bir Cevap Yazın