Kripto Paralar Dibi Buldu Mu? Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum!

Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 21.200 dolardan alıcı buluyor ve altcoinlerde ciddi fiyat hareketleri başladı. Peki bu dibin bulunduğuna mı işaret ediyor? Kripto para piyasalarında artık yükseliş dönemi başladı mı? Güncel görünüm ve Bitcoin fiyatıyla alakalı kritik seviyeleri ele alıyoruz. İşte detaylar.

Bitcoin (BTC)

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, geçmişte her ayı piyasasının ardından güçlü biçimde toparlanmayı başardı. Peki son yükselişler artık bir geri dönüşe mi işaret ediyor? ATH’den Bitcoin düşüşü, grafikte %75 ile %84 arasındaki önceki ayı piyasasının en düşük seviyelerine kıyasla %73,3’e ulaştı. Glassnode‘a göre, geçmiş tüm zamanların en yüksek (ATH) süresi Nisan 2021 ATH’sinden 435 gün ve Kasım 2021 ATH’den 227 gün olarak gerçekleşti. Bu, mevcut ayıyı tarihsel ayı normlarına sıkıca bağlıyor.

Bununla birlikte, BTC’nin adres etkinliği ile fiyat arasındaki farklılık, Aralık 2020’den bu yana en iyimser seviyeye işaret etti.

Aktif adresler ile fiyat arasındaki fark en son Aralık 2020’de bu kadar yüksekti. Bu da fiyat artışının mümkün olduğunu gösteriyor. Ek olarak, Bitcoin de önemli balina işlemleri kaydetti. Büyük yatırımcıların bu ilgisi FUD ve enflasyona rağmen onların şu an istekli olduğunu gösteriyor.

Kripto Paralar Dibi Buldu Mu?

En büyük Bitcoin yatırımcıları son 30 gün içinde varlıklarını %16 oranında artırdı. Belirsizliğin devam ettiği bugünlerde bahsedilen gelişmeler piyasalara daha fazla iyimserlik pompalıyor. Tüm bunlara ek olarak 0,1 Bitcoin’in üzerinde varlık tutan adreslerin sayısı da bir artış gördü. Glassnode’daki ölçüm, 3.615.634’lük bir ATH’ye ulaştı.

Altcoinler çift haneli yükselişine devam ediyor. Kripto para yatırımcıları fiyatları ciddi anlamda eriyen altcoinlere önemli ölçüde giriş yaptı. Yatırımcıların aniden artan iştahı YFII, ALCX, KP3R ve WNXM gibi altcoinlerde %50’ye varan artışları tetikledi. Günün yıldızı ise %88’lik artışla WNXM oldu. Ethereum yeniden 1.250 dolar seviyesini hedefliyor ve MATIC 0,57 dolar seviyesinin üzerinde olduğu için 0,75 bölgesini hedeflemeye devam ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

New York NFT Konferansı’na Damgasını Vuran Metaverse Altcoin’i Uçuşa Geçti

Sonrakini Oku

Metaverse Altcoin Yükselişe Geçti! %600’lük Ralli Başlayacak Mı?

Bir Cevap Yazın