Kripto Para Yatırımları Artıyor: XRP 33 Milyon Dolarlık Yatırım Çekti

Ortaya çıkan son bilgilere göre kurumsal yatırımcılar, geçtiğimiz hafta XRP yatırım ürünlerini neredeyse ikiye katladılar.

XRP Yatırımları Artıyor

CoinShares’in haftalık dijital varlık fonu akışları raporuna göre, bu hafta XRP ürünlerine yaklaşık olarak 33 milyon dolar giriş oldu ve bu da sektörün AUM’unu (yönetim altındaki varlıklar) 83 milyon dolara çıkardı.

Rapor, kurumsal fonlara giriş yapan 233 milyon dolarla haftayı, kurumsal kripto ürünleri için Mart başından bu yana en yüksek yükseliş olarak nitelendiriyor.

Altcoin’ler, Ethereum ürünlerine tahsis edilen 65 milyon dolar ile genel olarak yenilenen piyasa hareketleri gördü. Binance Coin fonları 3 milyon dolar, Bitcoin Cash 4 milyon dolar, Polkadot 5 milyon dolar ve Tezos 7 milyon dolarlık akış çekti. Çok varlıklı ürünlere kabaca 6 milyon dolar yatırım yapıldı.

Öte yandan Bitcoin ürünleri, 50 milyar dolar ile kurumsal AUM’nin yaklaşık %78’ini temsil ediyor ve onu 10.7 milyar dolar veya %16.8 kripto ürün yatırımı ile Ethereum takip ediyor. Diğer tüm kripto varlıkları, sektörde kilitli sermayenin %1’inden azını temsil ediyor: Binance Coin 571 milyon doları, Polkadot 45 milyon doları ve Bitcoin Cash 16 milyon doları temsil ediyor.

Büyük girişlere ek olarak kurumsal işlem hacmi de artarak haftalık %59 artışla 4.8 milyar doları gördü. Tüm zamanların en yüksek fiyatları, kripto yatırım ürünlerinin AUM’unu 64 milyar doların üzerinde rekor seviyelere çıkardı.

Yatırımlar Büyüyor

Grayscale, yaklaşık 50 milyar dolar ile kurumsal kripto AUM’nin %77’sini temsil ediyor, onu 5,7 milyar dolar veya sektörün toplamının neredeyse %9’u ile CoinShares ve 1,9 milyar dolar veya yaklaşık olarak %3 ile 3iQ izliyor.

Kuzey Amerika’nın kurumsal kripto ürünlerine olan talebi, Kanada’da yakın zamanda piyasaya sürülen birkaç Bitcoin ETF‘nin başarısının ardından, geçtiğimiz hafta üç Ethereum borsa işlem fonu veya kısaca ETF’yi onaylayan Kanadalı düzenleyicilerle birlikte artıyor görünüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Biden Yönetimi Bitcoin Yönetmeliği Hazırlıyor! Yeni Yönetmelik Neleri Kapsayacak?

Sonrakini Oku

KRİPTO PARA HAKKINDA MERAK EDİLENLER | Kripto Para Dünyası

Bir Cevap Yazın