Kripto Para Yaptırımları Yeniden Gündemde: Coinbase’in CEO’sundan Yeni Açıklama Geldi!

Rusya’nın Ukrayna’ya savaş açması ile birlikte başta ABD olmak üzere çok sayıda ülke, Rusya’daki bazı kişi ve kurumlara yönelik çok sayıda yaptırımı gündemine aldı. Bu bağlamda kripto para borsalarının da kripto varlık kullanımı yolu ile yaptırımlardan kaçınılmasının önlenmesi adına Rus kullanıcıların hesaplarının dondurması gerektiği çokça konuşuldu ve tartışıldı. ABD merkezli bir kripto para borsası olan Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong’dan da konuya ilişkin bir açıklama geldi.

Coinbase’in CEO’sundan Açıklama

Coinbase‘in CEO’su Brian Armstrong, devam eden tartışmalara ilişkin bir açıklama yaptı. Resmi Twitter hesabından arka arkaya paylaşımlar yapan Armstrong, yaptırımlardan kaçınmak adına kripto para kullanım riskinin oldukça düşük olduğunu ifade ederek başladı. Armstrong, kripto para kullanımının takip edilebilir olduğunu belirterek, yaptırımlardan kaçınmak isteyen kişi veya kurumların nakit para veya altın kullanma ihtimalinin daha yüksek olduğunu savundu.

Ancak Armstrong, ABD hükümetinin herhangi bir yasak getirmesi durumunda, elbette ki yasalara uymak durumunda olduklarını ifadelerine ekledi.

Biran Armstrong: Elbette ki Yasalara Uyacağız

Ayrıca Coinbase CEO’su Biran Armstrong, şu an için kripto para borsaları adına resmiyet kazanan herhangi bir yaptırım olmadığı için Rus kullanıcıların borsayı kullanmaya devam edebileceğini yazdı. Ancak Armstrong, özellikle düzenlemelere tabi her finansal firmanın, tıpkı ABD’deki her şirket gibi yasalara uymak durumunda olduğunu belirterek, konuya ilişkin yasal bir düzenlemenin getirilmesi halinde Coinbase olarak da elbette ki yasalara uyacaklarını ifade etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bu Play To Earn Altcoin’lere Dikkat: 2022’de Mutlaka Takip Edin!

Sonrakini Oku

Metaverse Coin’lerde Son Durum: MANA, SAND ve ENJ

Bir Cevap Yazın