Kripto para vergilendirmesi anketinden dikkat çeken bir sonuç çıktı

Vergilendirme konusu kripto para endüstrisinin neredeyse doğuşundan beri gündemde. Childly’in araştırması, kripto topluluğunun karmaşık kripto vergilendirme dünyasına ısındığını ortaya koyuyor.

Her iki kişiden biri kripto paraların vergilendirilmesi fikrini destekliyor

Rapora göre, insanların yüzde 48’i kripto para birimlerinde vergilendirme fikrini güçlü bir şekilde destekliyor ve bunu olması gereken bir özellik olarak nitelendiriyor. Yüzde 18’i kabul edilebilir bir düzeyde bir gereklilik olduğunu düşünüyor. Bu kesim fikri açık olarak kabul etmese de, kesinlikle kötü olduğunu düşünmüyor.

Kullanıcıların yüzde 14’ü bu konuda gerçekten bir fikir sahibi olmasa da, yüzde 9’u vergilendirme kurallarını uygulamak için endüstrinin daha fazla gelişmesi ve olgunlaştırılması gerektiğine inanıyor.

Ankete katılanların yaklaşık yüzde 11’i mevcut kripto vergilendirme düzenlemelerini onaylamadığını ifade ederek endüstrinin tamamen yeni bir yaklaşıma ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Bu alanda hizmet veren büyük şirketler var

Bu anketteki olumlu sonuçlara rağmen birçok kripto para sahibi vergiden kaçınmanın yollarını bulmaya devam ediyor.

Kripto vergilendirmesi karmaşık bir süreç ancak birçok şirket bunu kolaylaştırmak için çaba sarf ediyor. Geçen ay Blockchain girişimi Lukka, kripto vergi çözümleri sunmak için dünyanın en büyük muhasebe şirketlerinden biri olan RSM International ile güçlerini birleştirdi.

Mart ayında Taxbit ve Uphold, kripto vergilendirmesini çevreleyen ikilemleri çözmeye odaklanan bir kripto vergi yazılımı oluşturmak için bir araya geldi.

 

Kaynak: Kriptoparahaber

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Twitter, Kripto Paylaşımlarına Engeller Getirmeye Mi Başladı?

Sonrakini Oku

Fundstrat Açıkladı: Bitcoin Ne Zaman 17.000 Dolara Çıkacak?

Bir Cevap Yazın