Kripto Para Uzmanı Düşüşlere Aldırmıyor

Çeşitli alanlarda faaliyet gösterdiği bilinen ünlü yatırımcı Merlin Rothfeld geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda kripto para piyasasında yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Piyasa hakkındaki görüşlerine detaylı bir şekilde yer veren Rothfeld Bitcoin’e uzun vadede duyduğu inancın arkasında duruyor.

Merlin Rothfeld Online İşlem Akademisi ismindeki çevrimiçi eğitim portalında hizmet veren bir yatırım stratejisti. Cheddar isimli bir finansal teknoloji yayın organına konuşan Rothfeld kripto para piyasasındaki gelişmeleri tartıştı. Bitcoin ekosistemine yönelik faaliyet veren Cheddar piyasa hakkındaki görüşlerini sormak üzere birçok uzmana ev sahipliği yapmıştı.

Kripto para piyasasındaki son düşüşün ardından birçok uzman bu yeni varlık sınıfını sert şekilde eleştirmişti. Bitcoin’in sonunun geldiği iddiaları karşısında dik bir duruş sergileyen Rothfeld bu konuda ezberleri bozuyor. Kripto para alanında yaşananların “fevkalade” nitelikte olduğunu belirten ünlü yatırımcı Bitcoin’in son yaşadığı düşüşün bir fırsat olarak görülebileceğini ifade ediyor. Rothfeld’e göre piyasadaki son kargaşa, günlük işlemciler arasında yaygın bir şekilde kullanılan “scalping” isimli teknik için oldukça elverişli bir ortam sağlıyor.

Bitcoin Cash hard fork’unun ardından yaşanan hash gücü savaşına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Rothfeld 2018 yılın boyunca devam eden düşüşün “sistemsel bir meseleden” kaynaklandığını belirtiyor. Sektörün altyapısına işaret eden Rothfeld şunları belirtiyor:

Kripto paraları yaygın hale getiren teknoloji şu anda tehdit altında. Kripto paraların büyük çoğunluğunu etkileyen sorun bence tam olarak bu.

SEC ile ilgili yaşanan gelişmelerden Bitcoin Cash hard fork’una kadar tüm gelişmeleri değerlendiren Rothfeld piyasadaki çoğu kripto paranın “çöp” olduğunu belirtti. Rothfeld uzun vadede piyasanın değer kazanacağına olan inancını ise koruyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Critical is ticking companies for to block underage users

Sonrakini Oku

Şok İddia: “Bitcoin Yürüyen Bir Ölü”

Bir Cevap Yazın