Kripto Para Sektörünün “Dahi” İsmi, 3 Kripto Paraya İşaret Etti ve Sinyali Verdi

Su Zhu, kripto para yatırımcılarının ve özellikle eski isimlerin yakından tanıyıp takip ettiği birisi. Three Arrows Capital’ın kurucu ortaklarından olan Zhu, özellikle büyük resme odaklanması ve yaptığı neredeyse %100 oranında tutarlı açıklamaları ile biliniyor.

Su Zhu, DeFi Sezonuna İşaret Etti

Kripto para sektörünün en tecrübeli fon yöneticilerinden Zhu’nun işaret ettiği üç kripto para birimi ise hiç olmadığı kadar önemli bir hal alabilir. Zhu, kripto para piyasasının yaşadığı kanlı günlere rağmen Twitter üzerinden yaptığı açıklamada yeni bir DeFi sezonu yaşanacağına işaret etti.

Zhu’nun işaret ettiği kripto paralar ise sırasıyla Ethereum (ETH), SushiSwap (SUSHI) ve Aave (AAVE) olarak görülüyor. Bunun sebebi ise kurumsal yatırımcının DeFi sektörüne ilgi duymaya başlaması olabilir.,

AAVE, Kurumsal Yatırımcıya Açıldı

Aave kısa süre önce büyük bir duyuru yaptı ve kurumsal yatırımcının talebi doğrultusunda Aave Pro’yu geliştirdiklerini belirtti. Kurumsal yatırımcının DeFi merkezli özellikleri denemek için burayı kullanacağını ifade eden Aave kurucusu Stani, büyük bir sinyal da vermiş oldu.

Aslında tam olarak bu açıklamadan sonra AAVE fiyatı kanlı günlere rağmen %30 yükseliş elde etti. Bununla beraber SUSHI de yükseliş elde ederken ETH’nin ise bu ikiliye henüz katılamadığı görülüyor. Kurumsal yatırımcının DeFi sektörüne girdiğini gösteren bir diğer uygulama ise Coinbase’in DeFi sektörüne özel tarayıcı eklentisi olabilir. Coinbase bu haber ile aslında ABD’deki kurumlara seslenmiş oldu.

DeFi 2021 Sezonu Geliyor

DeFi sezonunun başladığına işaret eden tek isim ise Su Zhu olmadı. Zhu’ya dünyaca ünlü ekonomist Alex Krüger da katıldı. Krüger, üst düzey kaliteye sahip kripto para birimlerinin bugün ciddi bir yükseliş elde ettiğini ifade ederek AAVE, SUSHI, MATIC ve SOL’a dikkat çekti. Dört kripto para biriminin de bugün rekor kırdığı görülebilmekte.

DeFi sezonunun en net hissedildiği 2020 yazında önemli yükseliş elde eden kripto paralar arasında Tezos, Ethereum, Compound, Balancer ve Uniswap gibi projeler yer almıştı. Şimdiden ayak sesleri duyulan 2021 DeFi sezonunda ise yine benzer kripto paralardan benzer performanslar görmek şaşırtıcı olmayacaktır.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bu Sefer Bitcoin’e (BTC) Değil, Elon Musk’a Kötü Haber!

Sonrakini Oku

Elon Musk’ın Tweet’i Starbase Token’i Uçurdu! STAR %6000 Yükseldi!

Bir Cevap Yazın