Kripto Para Sektöründe Türk Yatırımcılar: Büyük Borsalarda Durum Ne?

Kripto para birimlerine tüm dünyada artan bir ilgi var. İnsanlar gerek yatırım aracı olarak olsun gerek ödemelerde olsun gerekse de enflasyondan korunma yöntemi olarak olsun kripto para birimlerini tercih ediyorlar. Bu noktada Türk kripto para ekosisteminin popüler isimlerinden olan Efe Bulduk önemli verileri takipçileri ile paylaştı.

8 Yabancı Borsadaki Türk Kullanıcılar

Bulduk’un paylaşımına göre 8 büyük kripto para borsasının kullanıcı trafikleri incelendiğinde Türk kullanıcıların tamamında ilk beşte yer aldıklarını görüyoruz. Bu noktada Bulduk, bu 8 borsa arasında Türk kripto para borsalarının yer almadığını özellikle altını çiziyor.

Elde edilen bilgilere göre Türk kullanıcılar, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası konumunda yer alan Binance’de ilk sırada bulunuyor. Bunun yanında Türkler, FTX’te dördüncü, OKX’te beşinci, Huobi’de ikinci, ByBit’te dördüncü, MEXC’de birinci, Gate’de ikinci ve Kucoin’de dördüncü sırada yer alıyor.

Türkler Neden Kripto Paraları Tercih Ediyor?

Türk kullanıcıların kripto para birimlerini tercih etmesinin aslında farklı sebepleri bulunuyor. Örneğin; ülkemizde artan enflasyondan korunmak için de kripto para birimleri tercih ediliyor, yüksek kazanç getirdiği için de kripto paralar tercih ediliyor.

Ancak bu noktada yatırımcıların çok fazla risk aldıklarını ve genel itibari ile hızlı para kazanmak için kripto para birimlerine yöneldikleri görülüyor. Yine de araştıran, öğrenen ve bu şekilde hayatını idame ettirmek için bile kendi işini bırakarak kripto para birimleri ile ilgilenmeye başlayanlar bulunuyor.

Bu noktada yatırımcıların özellikle kripto para ekosisteminde yenilerse mutlaka önce araştırma yapmaları gerekiyor. Kulaktan dolma bilgiler ya da son zamanlarda oldukça fazla olan kripto fenomenlerini dinleyerek yapılan yatırımlar sebebiyle insanların canı yanabiliyor.

Bu sebeple önce küçük meblağlar ile denemeler yapmak da ve ekosistemi tam anlamı ile öğrendikten sonra ciddi yatırımlar yapmakta fayda var.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

YouTube CEO’sundan NFT Sinyali! Popüler Platform NFT Çalışmalarını Hızlandırdı

Sonrakini Oku

Düşüş Sona Erdi Mi? Ünlü Analist, Bitcoin İçin En Kötü Durum Senaryosunu Açıkladı

Bir Cevap Yazın