Kripto Para Sahiplerinin Sayısı Artıyor

Bitcoinist’in haberine göre her ne kadar Amerikalı düzenleyiciler kripto para yanlısı olmasalar da yapılan son açıklamalara göre halk kripto paraları seviyor. Hatta en çok kripto para sahibi Amerika’da bulunuyor. Ayrıca kripto para sahibi olan Amerikalı sayısı da her geçen gün artıyor.

%81 Artış

Birçok ülke Bitcoin ve Blockchain teknolojisinin önemini anlamaya başladı. Amerika bu ülkeler arasında yer almıyor. Ancak Amerika’daki Bitcoin sahiplerinin sayısı günden güne artıyor.

Finder’ın yaptığı son araştırmaya göre, geçtiğimiz yıl Amerika’daki kripto para sahiplerinin oranı %7.95 seviyesindeydi. Bu oran 2019’da %14.4’ yükseldi. Yani %81’lik bir artış yaşandı. Sonuç olarak, yaklaşık 36.5 milyon Amerikalı bir şekilde kripto sahibi…

Bunların yanında kripto para sahibi olan Amerikalılar ortalama olarak 5.447 dolarlık kripto para bulunduruyor.

Ayrıca, Amerikalı kripto para yatırımcılarının ilgisini çeken tek varlık Bitcoin değil. Anketten elde edilen veriler, Bitcoin sahiplerinin yüzde 55,4’ünün diğer kripto para birimlerine de yatırım yaptığını gösteriyor.

İlk Benimsenme Süresi

Bilindiği gibi Bitcoin benimsenmesi ile ilgili sürekli tartışmalar çıkıyor. Bazı isimler Bitcoin’in günlük hayat kullanımı için uygun olmadığını ifade ederken bazıları çoktan gündelik hayatta kullanılmaya başladığını dile getiriyor.

Ancak tüm bunların yanında Bitcoin’in hala ilk benimsenme aşamasında olduğunu ifade edebiliriz. General Motors’da baş Bitcoin yaratıcısı olarak görev yapan Michael B. Casey‘e göre, Bitcoin tipik teknolojik uyarlama eğrisini hızla takip ediyor.

Dolayısıyla artan benimsenmeyle beraber kripto para sahiplerinin sayısında da artışlar yaşanıyor. Ayrıca bireyler gibi kurumlar da artık Bitcoin’i benimsemeye başlıyor. Coinbase CEO’su Brian Armstrong konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada, “Kurumların kripto para kullanıp kullanmayacakları 12 ay önce açık bir soruydu. Bence artık cevabı bildiğimizi söyleyebiliriz. Haftada 200-400 milyon dolarlık yeni kripto mevduatının kurumsal müşteriler ve yatırımcılardan geldiğini görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

İşte Bitcoin’in 2019 Yılı Performansı!

Sonrakini Oku

On Yılda Bitcoin Ağında 11 Trilyon Dolarlık İşlem Yapıldı!

Bir Cevap Yazın