“Kripto Para Piyasası Kaçırılmayacak Bir Fırsat”

Cointelegraph’ın haberine göre İsviçre’nin en büyük bankası UBS’in eski CEO’su ve İsviçre kripto bankası Sygnum’un direktörü Peter Wuffli“220 milyar dolarlık kurum piyasasına ve halihazırda kripto para birimi sahibi olan kişilerle” iletişim kurmak istediğini dile getirdi.

Yerel haber kaynağı SwissInfo 26 Eylül tarihli bir haberine göre Wuffli, kripto varlıklarının potansiyeli konusunda heyecan duyuyor. Gerçekleştirilen röportajda Wuffli konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

Mevcut kripto para birimlerinin oluşturduğu 220 milyar dolarlık kurumsal ve bireysel piyasa, en acil değerlendirilmesi gereken fırsattır. Binlerce müşteri, varlık güvencesi, krediler ve kripto para yatırımları konusunda sorunsuz bir şekilde işlem gerçekleştirebilmek için bizimle iletişime geçti.

Varlık Token’laştırılması

Wuffli, şirket hisseleri, gayrimenkul, sanat ya da emtia gibi varlıkların token’laştırılmasının sektördeki bir sonraki hedef olduğuna inandığını belirtti. Ancak Wuffli hala pek çok cevaplanmamış soru olduğunu ve birçoğunun düzenleyici kaynaklı olduğunu dile getiriyor.

Öte yandan eski CEO dağıtık defter teknolojisini de (DLT) övdü. Wuffli DLT’nin hisselerin menkulleştirilmesi ve akıllı sözleşmeye dayalı hisse senetlerinin oluşturulması için büyük bir potansiyeli olduğunu dile getirdi. Böyle bir sistemin birçok kolaylık getireceğini ifade eden Wuffli şu ifadeleri kullanıyor:

Temettüler ödemek, sermaye artırımı yapmak ve ikincil piyasada işlem yapmak için elektronik tabloları ve sistemleri bir araya getirebilirsiniz. İşlemler uzun süre uzlaşma ve karşı taraf riski olmadan gerçekleşebilir.

Şirket Paralarına Hayır

Wuffli felsefik bir şekilde DLT’nin piyasa demokratikleşmesi ile alakalı olduğunu ifade etti. “Uzun vadeli potansiyele bakıldığında varlıklara daha açık, daha geniş ve daha kolay bir sınır ötesi erişim yaratılacağına” inandığını dile getirdi.

Bunun yanında Wuffli, Facebook’un kripto para projesi Libra’ya karşı şüpheci yaklaştığını da belirtti. Wuffli, Facebook’un planlarını ayrıntılı olarak bilmediğini ve proje hakkında gerçekten yorum yapamayacağını ifade etti. Ancak açıklamalarında şirket kripto para birimlerine sıcak bakmadığını da ekledi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple Bir Ödeme Platformunu Satın Aldı!

Sonrakini Oku

Benzin Bedelinin Yüzde 20’si Kripto Para İle İade Edilecek!

Bir Cevap Yazın