Kripto Para Piyasası Düşüşte: Bitcoin (BTC), 40.000 Doların Altına Geriledi!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kaydettiği düşüş hareketlerine hız kazandırarak 38.500 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin’deki bu değer kaybı, kripto para piyasasına da aşağı yönlü bir ivme kazandırdı. Yaşadığı son değer kayıplarının ardından Ethereum (ETH), 2.600 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 1,82 trilyon dolara geriledi.

Bitcoin (BTC), 40.000 Doların Altına Geriledi

Hafta içerisinde birden fazla kez 45.000 dolar direncinden reddedilen Bitcoin, kaydettiği düzeltme hareketleri ile birlikte 43.500 dolar destek bandına geri çekildi. Ancak lider kripto para birimi, büyük ölçüde Rusya-Ukrayna savaşında yaşanan olumsuz gelişemeler ve FED Başkanı Powell’ın regülasyonlara ilişkin yaptığı açıklamalar ile birlikte düşüş hareketlerine hız kazandırdı. Kaydettiği son değer kayıplarının ardından Bitcoin, 38.500 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kripto Para Piyasası Düşüşte

Bitcoin’deki bu değer kaybı, kripto para piyasasına da aşağı yönlü bir ivme kazandırdı. Ethereum (ETH), gerçekleştirdiği son düşüş hareketleri ile birlikte 2.600 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, son 24 saatlik zaman diliminde çeşitli oranlarda değer kaybetti. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri CoinGecko verilerine göre 82 trilyon dolara geriledi. Coinglass verilerine göre ise 24 saatlik zaman diliminde yaklaşık 250 milyon dolarlık short ve long pozisyon likide oldu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dev Teknoloji Şirketinden Önemli Hamle: Metaverse Odaklı Akıllı Telefon Geliyor!

Sonrakini Oku

Şartlar Rusya’yı Kriptoya Yöneltiyor Ancak Bu 3 Sebep Buna Engel Oluyor!

Bir Cevap Yazın