Kripto Para Piyasaları Haftaya Yükselişle Başladı! Bazı Altcoinlerde Ciddi Fırsatlar Bulunuyor

Geçtiğimiz hafta Cuma günü itibariyle yükselişe geçen Bitcoin, Pazar günü aşağı yönlü hareketine başlamıştı. Ancak Pazartesi itibariyle yeni haftada kripto paralar Bitcoin öncülüğünde yükselişe geçti. Özellikle bazı altcoinlerde ciddi fırsatlar oluştu. Güncel destek seviyeleri ve test edilecek dirençleri ele alıyoruz.

Bitcoin Yükseliyor

Gece 03:00 ile başlayan Bitcoin yükselişi an itibariyle devam ediyor. Fiyat 34.800 dolar seviyelerini gördü ve 35.000 seviyesinin destek haline gelmesi bekleniyor. Yükselişin devam etmesi halinde Bitcoin fiyatının 36.500 seviyesini gün içerisinde test etmesi mümkün görünüyor.

Düşük hacimli bir yükseliş olsa da Bitcoin IRS seviyesi yükselişin devam edebileceğini gösteriyor. Aşırı satış bölgesinden nötr seviyeye doğru hareket eden talep, yatırımcılara bazı altcoinlerde kısa vadeli kazanç fırsatları sunuyor.

Son 4 saatlik mumlar yeşil kapandı, içinde bulunduğumuz dilimde ise mum yeşile dönmenin mücadelesini veriyor. Boğalar piyasaların yukarı yönlü hareketini devam ettirebilmek için sürekli alımlara başladı.

Avalanche (AVAX)

Bugün yaşanan düşüşle birlikte Avalanche (AVAX) düşen kanaldan çıkmayı başladı. Fiyatın 11,9 dolar altına inmemesi halinde yükselişine devam etmesi bekleniyor. Bitcoin karşısında %12 artış gösteren AVAX, dolar paritesinde %15 kazanç yazıyor.

AVAX için RSI seviyesi nötr, ADX ise alım gösteriyor. Momentum da alış sinyali vermeye başladı. Fiyatın 14 doları aşması halinde 18,33 dolara kadar bir test yapması mümkün görünüyor. Düşüş kanalının giriş tabanı olan 11,9 seviyesi yakından takip edilerek kısa vadeli kazanç fırsatları kovalanabilir. Elbette burada paylaşılan görüşler yatırım tavsiyesi içermemekte olup piyasaların durumuna dair görüşler paylaşılmaktadır.

ChainLink (LINK)

Gece 3:00’da başlayan Bitcoin yükselişiyle birlikte 18,3 dolar seviyesinden hızlı bir şekilde yükselişe geçen LINK dolar karşısında %7 kazanç bıraktı.

ChainLink (LINK) fiyatı bugün 20 doları direncini test etti. Bu seviye aşılamamış olsa da 19,90 güncel fiyatıyla birlikte yeniden daha güçlü bir test yapılabilir. LINK fiyatının 20 dolar direncini aşarak bunu desteğe çevirmesi halinde 25 dolar direncine doğru bir yolculuk başlar. Aşağıda 18,2 dolar desteği güzel çalışıyor. Alım yapacak kullanıcıların 20 dolar üzerinde en azından saatlik mumun kapanmasını beklemesi yararlı olacaktır. Bunun dışında güncel seviye giriş için riskli bir rakam, direnç testinin başarısız olması 18,2 seviyesine kadar yeni bir düşüş hareketini başlatır. Aşağıdaki destekler sırasıyla 18,2 ve 15 dolar olarak ölçülüyor.

Ethereum (ETH)

Her fırsatta en hızlı yükselen varlıkların başında Ethereum geliyor. Bitcoin’in yukarı yönlü hareketi ETH için son derece olumlu oldu. Fiyat 2.200 dolardan güzel bir tepki aldı ve kendini kolay bir şekilde 2.350 seviyesine kadar attı. Yakın zamanda duyurduğumuz Ethereum alım fırsatı haberinde 1.900 seviye altının ucuz olduğunu açıklamıştık.

Ethereum için 2.350 seviyesinin desteğe çevrilmesi oldukça önemli, giriş yapacak kullanıcılar için kısa vadede 2.700 seviyesi kar alma için değerlendirilebilir. MACD ve Momentum (10) fiyatın daha fazla yükseleceğini söylüyor.

Ethereum (ETH) için 2.200 seviyesinin geride bırakılması yakın düşen trendden çıkılması anlamına geliyor. Son iki gündür düşen kanalın üzerinde fiyat kendini koruyor. Fiyatın 2.350 dolar seviyesini desteğe çevirmesi 2.640 dolara kadar yeni bir direnç testinin başlamasına sebep olacaktır. Elbette bunun için Bitcoin hareketlerinin yakından takip edilmesi gerekiliyor. Direnç seviyelerinin bir miktar altında kar almaktan çekinmeyin ve destek seviyelerinin biraz altında bir saatlik mum kapanmadan stop çalıştırmayın. Çünkü çok fazla iğne atılıyor ve stoplar patlatılıyor. Elbette burada paylaşılan görüşler şahsi olup, yatırım tavsiyesi içermemektedir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Blockchain, Yolsuzluğu Ortadan Kaldırabilir! Dünya Ekonomik Forumu Öneriyor

Sonrakini Oku

Kayıp 7000 Bitcoin İle Brezilya’da Yakalandı

Bir Cevap Yazın