Kripto Para Madenciliği İçin Beyaz Saray Düğmeye Bastı!

Elde edilen bilgilere göre yapılan çalışma ayrıca gürültü, yerel kirlilik ve madenciliğin enerji şebekeleri üzerindeki etkisini de inceliyor. Beyaz Saray tarafından görevlendirilen bir ekip, Biden yönetimine uygun politika önerileri sağlamak amacıyla şu anda kripto para madenciliğinin avantajlarını ve dezavantajlarını inceliyor.

Uygun Politika Yanıtları

Yeni bir Bloomberg Law raporu, Beyaz Saray’ın politika önerilerinde bulunmadan önce kripto para madenciliğinin enerji tüketimini araştırdığını iddia ediyor.

Rapora göre, Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi enerji direktör yardımcısı Costa Samaras, enerji tüketimi ve emisyon ayak izine odaklanırken kripto para madenciliğinin avantajlarını ve dezavantajlarını daha iyi anlamayı amaçlayan bir araştırmaya öncülük ediyor. Raporun Ağustos ayında çıkması bekleniyor.

Başkan Joe Biden’in federal kurumlara kripto para birimlerinin “sorumlu” madenciliğini sağlama talimatı veren yürütme emrini takip ediyor.

Samaras Açıklamada Bulundu

Samaras, Bloomberg Law’a verdiği demeç şu şekilde;

 “Bu, finansal sistemimizin anlamlı bir şekilde parçası olacaksa, sorumlu bir şekilde geliştirilmesi ve toplam emisyonları en aza indirmesi önemlidir”. Çalışma ayrıca “gürültü, yerel kirlilik, topluluklarda yeniden başlatılan eski fosil üreticileri hakkındaki raporları” incelemeyi ve Proof-of-Work konsensüs algoritmalarının yararlarını Proof-of-Stake ile karşılaştırmayı planlıyor.’’

Samaras, enerji açısından yoğun olmasına rağmen, emsallerinden daha fazla güvenlik sigortası sunduğunu kabul ederek, enerji ekibinin soruşturmayı yürütürken açık fikirli olduğunu belirtti. Ayrıca, ” Proof-of-Work ve Proof-of-Stake’in sürekli bir karışımının” var olduğu bir dünyaya “uygun politika tepkileri” ihtiyacından da bahsetti.

Beyaz Saray’ın yaklaşımındaki ince ayrım, Greenpeace’in protokolün enerji tüketimini azaltmak için Proof-of-Work’ten uzaklaşırken Ethereum’u takip etmesini agresif bir şekilde savunan Greenpeace’in son kampanyası “Change the Code, Not The Climate” ile çelişiyor. Kampanya, Bitcoin emisyonlarının madeni paranın piyasa fiyatının yanı sıra arttığını ve küresel ısınmayı 2 santigrat derecenin üzerinde arttırabileceğini iddia etmek için uzun süredir çürütülmüş raporları kullanarak Bitcoin’in tüketimi hakkında bir dizi şüpheli iddiada bulundu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

New York’tan Endişe Yaratan Bitcoin Hamlesi: Onaylandı!

Sonrakini Oku

Socios Aracılığıyla Bir Büyük Takım Daha Kripto Evrenine Katılıyor!

Bir Cevap Yazın