Kripto Para Kazanç Fırsatları İçin Twitter Nasıl Kullanılabilir?

Sosyal medya hareketliliği kripto para fiyat değişimlerini de etkiliyor. Yapılan araştırmalar fiyatın yaşadığı büyük yükselişlerden önce Twitter hacminin genişlediğini doğruluyor. Yatırımcılar kazançlarını veya kayıplarını sosyal medya üzerinden duyurmaya bayılıyor. Gelecek beklentilerini veya projelerle alakalı yorumlarını da buradan yapıyorlar. Peki bunu fırsata çevirmek mümkün mü?

Kripto Para Yükseliş Sinyali

Sayısız sinyal uygulaması bulunuyor. Hatta teknik analiz modellerini de bu grubun içinde sayabiliriz. Twitter, birçok kez fiyat yükselişleri öncesinde önemli sinyaller verdi. LoopringNuCypherEnjin Coin (ENJ), ANKR ve The Sandbox’ın son dönemdeki Twitter hareketliliğini ele alalım. Bu kripto paralardan bahseden içeriklerin sayısı ciddi anlamda artmış. Elbette fiyat yükseldikten sonra bu tarz bir büyüme makuldür. Önemli olan bu büyümenin yukarı yönlü fiyat hareketinden önce başlamasıdır.

Twitter’ı kullanarak hangi kripto paraların daha popüler hale geldiğini görmek mümkündür. Bunun için sayısız araç bulunuyor. Tweet hacmi artan kripto paraları yakın takibe alarak, yukarıdaki beş kripto paranın getirdiği kazançlara benzer fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ayrıca paylaşım hacminin düşmeye başlaması genellikle fiyatın artık zirveye ulaştığını gösterir. Sonuç olarak Twitter hareketliliğinin altcoin fiyatların üzerinde öncü haber verici gücü kanıtlandı.

Sadece Grafik Okumak Yetmez

Kripto para piyasalarında kısa vadeli kazanç fırsatları yakalamak mümkündür. Fakat bunu sadece teknik analizle yani grafik okuyarak yapamazsınız. Twitter konusu da işin temel analiz bölümüne giriyor. Google arama trendleri, sosyal medya hareketliliği ve haber takibi size tek başına kazanç getirebilir. Sadece Twitter kullanarak erişebileceğiniz ciddi manada teknik veri de bulunuyor. Hacimli marjin pozisyonları takip etmek, anlık yüklü kripto transferleri hakkında bilgi sahibi olmak size fayda sağlayacaktır.

Yüzbinlerce takipçisi olan çok sayıda yabancı kripto para analisti bulunuyor. Bunların paylaştığı tokenlar çok büyük kitlelerin dikkatini çekiyor. Dikkat ederseniz içerik yayınlandıktan kısa süre sonra düşük hacimli bu varlıkların fiyatı hızla yukarı çıkıyor, elbette sonrasında düşüyor. Son derece riskli olmakla birlikte onların içeriklerini anlık takip etmek bile size kazanç getirebilir.

Unutmayın, grafikte oluşan formasyonlarda yön genellikle iki tarafadır. Fiyat ya düşer, ya da çıkar ancak bu yönü tayin eden genellikle temel analiz olur. Bir anlaşma, bir anlaşma söylentisi veya yakında gelecek olan bir teknik yükseltme yani fiyat katalizörü temelde birçok şey olabilir, sadece grafik okumak yetmez.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Yüzde 10000 Artış Potansiyeli Var! Joe Parys 3 Meme Coini Duyurdu!

Sonrakini Oku

Çin’deki Kripto Para Madencilik Yasağının Arkasında Tek Bir İsim Mi Var?

Bir Cevap Yazın