Kripto Para Fiyat Alarmı: ETH, BNB, ADA, XRP ve DOGE’u Etkileyecek BTC Uyarısı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 24 saat içerisinde yeniden 35.000 dolar seviyesine kadar ulaşarak kripto para piyasasının toparlanmasını sağladı.

Altcoinler Toparlanıyor: Düşüş Bitti mi?

Top 10 kripto para içerisinde Dogecoin (DOGE); Binance Coin (BNB), Cardano (ADA); ve XRP gibi önde gelen kripto para birimlerinin de en çabuk toparlananlardan olduğu görülmekte. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti de altcoinlerin yükselişe geçmesi ile beraber tam tersi yöne hareket ederken, ünlü bir bankadan korkutan uyarı geldi.

JP Morgan, özellikle Bitcoin tabanlı tahmini ile kripto para yatırımcılarına bu yükselişin geçici olabileceğinin sinyallerini verdi. Bitcoin’in alacağı her darbenin altcoinler tarafından da daha kötü bir şekilde karşılanacağı düşünülecek olursa bu düşüş yine piyasayı etkisi altına alabilir.

JPMorgan’dan Korkutan Bitcoin Tahmini

ABD’nin en büyük bankası olan JP Morgan, Bitcoin fiyatının orta vadede yine sert bir düşüş yaşayacağını düşünüyor ve bu konuda önemli bir araştırma yayınladı. Bloomberg tarafından aktarılan habere göre JPMorgan’ın kıdemli stratejistlerinden Nikolaos Panigritzoglou tarafından hazırlanan araştırma fiyat olarak 25.000 dolara işaret ediyor. Stratejist, BTC fiyatının 23.000 dolar ila 35.000 dolar arasında kalacağını ancak bunun daha önceki düşük seviyenin altına ineceğini düşünüyor.

BTC fiyatının stratejistin ifade ettiği gibi hareket etmesi ise yakın zamanda 29.000 doların altına gerileme olması anlamına geliyor. Ünlü kripto para analisti Peter Brandt da kısa süre önce yaptığı açıklamada 25.000 dolara kadar işaret etmişti. Kendisine ek olarak ünlü BTC yatırımcısı Robert Kiyosaki da BTC için 25.000 dolar bekliyor.

Altcoinler şu an için toparlanmış olsa da fiyatın 29.000 doların altına indiği anlara geri dönülmesi bunları da olumsuz etkileyecektir. Özellikle DOGE son düşüşten çok sert etkilenmişti ve şu an yaşadığı toparlanma da yeni bir düşüş ile buhar olabilir.

 

Kaynak: Cointurk

 

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

John McAfee’nin Gizemli Ölümüne Kripto Para Topluluğunun Tepkileri

Sonrakini Oku

CoinShares Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirörs, Bitcoin Fiyatını Yorumladı: “Görülen Bir Düzeltmeydi”

Bir Cevap Yazın