Kripto Para Ekosisteminin Toplam Piyasa Değeri, Bir Günde 100 Milyar Dolarlık Bir Düşüş Kaydetti!

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in aşağı yönlü fiyat hareketlerine devam etmesiyle beraber son 24 saat içerisinde piyasadaki çoğu kripto varlık, belirli oranlarda değer kayıpları kaydetti.

Bitcoin’deki Düşüş

Halihazırda yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydeden Bitcoin, SEC‘nin ETF onayı ile beraber güçlü bir yükseliş ivmesi kazanarak kısa bir süre içerisinde iki kez tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 69.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ancak kaydettiği son ATH’ın ardından gelen Evergrande iflas haberi, lider kripto para biriminin değer kaybı kaydetmesini tetikleyerek kripto para piyasasını oldukça olumsuz etkiledi. Haberin duyulması ile birlikte değer kayıpları kaydetmeye başlayan Bitcoin, o zamandan bu yana bir toparlanma gerçekleştiremeyerek grafikte aşağı yönlü ilerlemeye devam etti. Ekosistem, 70.000 dolar fiyat seviyelerini hedeflerken durum tamamen tersine döndü ve BTC 63.000 dolar fiyat seviyelerine geriledi.

Çoğu Kripto Varlık Değer Kaybetti

Lider kripto para birimi Bitcoin’deki değer kaybı ile beraber piyasadaki çoğu altcoin, düşüş eğilimi gösterdi. Son 24 saat içerisinde, piyasa değeri büyüklüğü bakımından ilk 20 kripto para birimi arasında en çok değer kaybı kaydeden kripto varlıklardan biri ise Litecoin oldu. LTC, bir günde kaydettiği değer kaybı ile 260 dolar fiyat seviyelerinden 246 dolar fiyat seviyelerine geriledi.

Bu esnada bazı Metaverse projelerinin kripto para birimleri de piyasadaki genel gidişatın aksine yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetti. Bu süreçte MANA ve SAND, en çok değer artışı yaşayan kripto varlıkların başında geldi.

CoinGecko verilerine göre, piyasadaki genel düşüş ile beraber  kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, bir günde yaklaşık 100 milyar dolarlık bir düşüş kaydederek 2,9 trilyon dolara geriledi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Yerini Koruyor: BTC Fiyatında Yükseliş Sinyalleri Artıyor!

Sonrakini Oku

Yüzde 10000 Artış Potansiyeli Var! Joe Parys 3 Meme Coini Duyurdu!

Bir Cevap Yazın