Kripto Para Borsası Bitfinex’teki Dogecoin Short Pozisyonları, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Kripto para borsası Bitfinex’teki Dogecoin short pozisyonları, mevcut fiyatı ile ortalama 3,4 milyon dolar değerinde olan 15,9 milyon DOGE’ye ulaştı.

DOGE Short Pozisyonlarındaki Rekor

Kaydettiği ATH seviyesinden bu yana ortalama %70’lik bir değer kaybı kaydeden DOGE‘nin, yüksek bir işlem hacmine sahip olan Bitfinex borsasındaki short pozisyonları, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın belirli aralıklarda Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile destek verdiği DOGE, 2020 yılında kaydettiği değer artışları ile çok sayıda yatırımcının ilgisini çekti. Süreç içerisinde, Mark Cuban’ın NBA takımı Dallas Mavericks’in ürünlerinin satışında Dogecoin kabul edilmesi başta olmak üzere birçok işletme ödemelerde DOGE kabul etmeye başladı. Ancak DOGE, 2021 yılında oldukça düşük bir fiyat performansı sergiledi. Piyasadaki Son düşüşler ile birlikte aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye devam eden DOGE, 0,21 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

 

Ripple CEO’sundan Dogecoin Eleştirisi

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Dogecoin’in kripto para ekosistemi adına iyi bir şey olmadığını ve enflasyonist yapısı sebebiyle de DOGE’ye yatırım yapmayacağını dile getirdi. Garlinghouse, açıklamasında DOGE’nin sınırsız arzına da dikkat çekti.

Ripple‘ın CEO’su, Dogecoin’in sınırsız arzına dikkat çekerek başta 21 milyonluk sınırlı arzı ile Bitcoin olmak üzere diğer birçok kripto para biriminden farklı bir yapıya sahip olduğunu söyledi.

Brad Garlinghouse, Dogecoin’in sınırsız arzına dikkat çeken tek isim olmadı. Piyasada konuya ilişkin çok sayıda uzman isim, birçok kez kripto para biriminin sınırsız arzı nedeniyle enflasyonist bir yapıda olduğunu söyleyerek Dogecoin’i eleştirdi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Türk Lirası Seyrini Yorumladı: “Bitcoin İle Başarabilirsiniz”

Sonrakini Oku

Dev Finansal Hizmetler Şirketi, Bitcoin (BTC) Ödemelerini Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Bir Cevap Yazın