Kripto Para Borsalarını En Çok Ziyaret Eden Ülkeler Açıklandı! Türkiye Kaçıncı Sırada?

Kripto para sektörü geçtiğimiz yıllarda inanılmaz bir hızla büyüdü ve insanların daha çok alıcıya veya satıcıya ulaşmasını sağlayıp buna ek hizmetler sunan kripto para borsalarının sayısında da bu büyümeye paralel bir artış yaşandı.

Kripto Para Borsalarını En Çok Ziyaret Eden Ülkeler

The Block tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre ise, kripto para borsalarını en çok ziyaret eden ülkeler arasında birincilik ABD’ye ait. %24.5’lik toplam trafiğe sahip olan ABD‘nin ardından, %10 toplam trafik ile Japonya, %6.5 toplam trafik ile Güney Kore ve %4.5 civarında bir ziyaretçi oranı ile Endonezya geliyor.

Buna rağmen Çin gibi bazı ülkelerde kripto para borsalarına erişim devlet eliyle yasaklandığı için, kullanıcılar VPN kullanarak erişim sağlıyorlar ve bu da özellikle Asya içerisindeki verilerin olduğundan az çıkmasına neden oluyor.

Türkiye Kripto Para Borsa Trafiğinde Kaçıncı Sırada?

Bunun yanı sıra Türkiye sırasıyla Hindistan, Çin, Almanya, Birleşik Krallık, Rusya, Brezilya, Kanada, İtalya, Fransa ve İspanya’dan sonra 15. sırada yer almakta. Türkiye’nin küresel çapta kripto para borsalarına erişim sağlayan kullanıcılarının oranı ise yaklaşık olarak %2.5 seviyelerinde. Buna ek olarak The Block’un aktardığı bilgiye göre gayri safi yurtiçi hasıla direkt olarak kullanıcıların trafik oranı ile doğru orantıya sahip. Temel olarak daha fakir veya gelişmekte olan ülkeler, gelişmiş veya varlıklı ülkelere kıyasla daha az kripto para alım satımı yapmakta.

OKEx’in operasyon şefi Andy Cheung, Mart ayında yaptığı bir röportajda Türkiye’nin dünyanın başlıca kripto para piyasaları arasında yer aldığını ifade etmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Vinny Lingham: Bitcoin Çok Yakında 10.000 Doları Aşabilir!

Sonrakini Oku

HSBC Kripto Para İşlemlerini Yasakladı Mı?

Bir Cevap Yazın