Kripto Para Analistleri FED’in Faiz Kararını Nasıl Yorumluyor?

ABD Federal Rezerv yaptığı son hamle ile beraber faizleri sıfıra kadar indirerek elindeki şimdilik bütün mermileri atmış gibi gözüküyor. Coronavirüs krizinin ağır vurduğu ABD ekonomisini toparlamak için harekete geçen merkez bankası buna ek olarak 700 milyar dolar değerinde parasal genişleme programını da başlattı.

Bitcoin FED’in Kararından Olumlu Mu Etkilendi?

Bitcoin (BTC) haberin yayıldığı ilk anlarda 5.900 dolara kadar çıksa da, daha sonra kendisini 5.000 doların bile altına bıraktı. Kripto para analistleri ise FED’in attığı bu yeni adım ve başlattığı program hakkında farklı görüşlere sahip.

Bir kesim FED’in para basmasının eninde sonunda Bitcoin’in değerini arttıracağını ve küresel piyaslardaki enflasyonu körükleyeceğini düşünürken, bir başka kesim ise BTC’nin böyle bir krize hazır olmadığını düşünüyor.

Ünlü kripto para analisti ve yatırımcısı Luke Martin, kısa vadede durumun kötü gözüktüğünü düşünmesine rağmen, uzun vadedeki yükselişin artık önüne geçilemeyeceğini belirtti. Martin’e göre şu an asıl yükselişin ilk seviyelerine geldik ve buradan ciddi bir artış görülebilir.

Başka bir popüler isim ve Gemini kripto para borsasının kurucularından Tyler Winklevoss da BTC’nin bunlardan olumlu etkileneceğini düşünüyor. Winklevoss’un tweet’ine yorum yapan tecrübeli analist Josh Rager ise durumun sanıldığı kadar kolay olmadığını ve BTC’nin artık güvenli varlık statüsünü kaybettiğini belirtti.

 Durum ne olursa olsun, bunun Coronavirüs etkisini kaybettiğinde kendisini belli edeceği ifade ediliyor ve o tarihe kadar insanların kafalarındaki belirsizlik sürecek gibi duruyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Durgun Gözükse de, Analistler Daha Sert Düşüş Bekliyor!

Sonrakini Oku

Bitcoin’de Yükseliş Sinyalleri Gelmeye Başladı Mı?

Bir Cevap Yazın