Kripto Para Analisti Yükseliş Beklentisini Açıkladı: AVAX, 280 Dolar Seviyelerine Ulaşabilir mi?

Twitter’da “SmartContracter” kullanıcı adıyla tanınan kripto para analisti, AVAX‘taki yükselişin devam edececeğine yönelik beklentisini dile getirdi.

Analist’in AVAX’taki Hedefi 280 Dolar

Geniş çapta takip edilen kripto para analisti, Ethereum alternatifi Avalanche‘ın değerine ikiye katlamasına rağmen yükselişlerinin devam edebileceğini söyledi. Analizlerine göre AVAX’ın mevcut 130 dolar fiyat seviyelerinden %100’ün üzerinde bir artış yaparak 280 dolar fiyat seviyelerine ulaşabileceğini ifade eden analist, takibinde olan bir diğer kripto para biriminin de “blok zincirlerinin interneti” olarak lanse edilen Cosmos’un (ATOM) olduğunu sözlerine ekledi.

Twitter’da SmartContracter kullanıcı adıyla bilinen analist, ATOM‘un mevcut yapısının AVAX’ın parabolik bir yükselişe geçmeden önceki fiyat hareketlerini anımsattığını ifade etti.

Bir diğer geniş çaplı takip edilen kripto para analisti Michael Van de Poppe da, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında insanların Ethereum’daki yüksek işlem ücretleri nedeniyle çeşitli alternatifler aradığını ve bu bağlamda da Avalanche’ın yatırımcılar arasındaki popülaritesinin arttığını dile getirdi.

AVAX’taki Mevcut Görünüm

1 hafta içerisinde 88 dolar fiyat seviyelerinden 144 dolar fiyat seviyelerine yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan AVAX, yüksek bir fiyat performansı sergiledi. AVAX, kaydettiği zirve fiyat seviyelerinin ardından piyasadaki genel düşüşlere bağlı olarak 129 dolar fiyat seviyelerine gerilese de kaydettiği yukarı yönlü fiyat hareketlerini büyük ölçüde korumayı başararak yüksek oranlarda değer kayıplarına izin vermedi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiltieye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

CEO Açıkladı: Ripple SEC Davası Ne Zaman Sonuçlanacak?

Sonrakini Oku

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Türk Lirası Seyrini Yorumladı: “Bitcoin İle Başarabilirsiniz”

Bir Cevap Yazın