Kripto Borsasında Önemli Gelişme: Bu Fan Token Artık Bu Borsada Listelenecek!

Ünlü fan token Chiliz Coin (CHZ), spor ve eğlence dünyasında büyük ilgi gören bir kripto para birimidir. Bu fan token Socios com platformunun resmi para birimi olarak da biliniyor. Ethereum tabanlı bir ERC-20 tokenı olan Chiliz Coin, dünyanın dört bir yanındaki spor kulüpleriyle ortaklık sağlıyor ve taraftarların bu fan token ile söz sahibi olmasını sağlıyor.

Ülkemizde de özellikle Galatasaray ile ortaklık duyuran ve bununla ünlü olan Chiliz, dünyada ise Juventus, Barcelona gibi dev takımlarla olan ortaklıklarıyla biliniyor. Ve artık bu fan token Binance’ın yaptığı duyuru üzerine Binance US’te de listeleniyor!

Daha Geniş Kitleler!

2012 yılında kurulan Chiliz Coin ile taraftarlar, aldıkları CHZ Token miktarına göre takımında oy sahibi olabiliyor. Bu oylarla taraftarlar, takımlarının marşını, forma renklerini ve daha birçok kategori için seçimlerini yapabiliyor ve takımlarında söz sahibi olabiliyor. Artık Binance US’te de listelenmesiyle Chiliz daha çok yatırımcıya ve taraftara ulaşabilecek, etkileşim alanını arttırabilecektir.

Futbol, özellikle kripto dünyası için çok büyük bir pazar olmakla beraber hem kripto para birimlerinin benimsenmesini artıyor hem de taraftarlarının ve yatırımcıların iki farklı olan bu sektörde etkin olmasını sağlıyor. Özellikle yapılan sponsorluklar ve ortaklıklarla spor dünyası, hali hazırda adından çokça söz ettiriyor.

Spor-Kripto Birliği

Avrupa’daki en büyük 20 futbol kulübünün 17’sinin en az bir kripto para şirketi ile anlaşma veya ortaklık sağlaması da spor-kripto ilişkisini vurgular nitelik taşıyor. Spor dünyası, kripto para birimlerinin ana akım haline gelmesi için çok büyük önem taşıyor.

Artık Chiliz Coin’in (CHZ), Binance US’te listelenmesiyle daha çok yatırımcıya hitap edebilir ve hem fan tokenlarının hem de kripto para birimlerinin popülaritesini giderek arttırabilir. Bu yazı yazılırken ise Chiliz Coin (CHZ), 24 saatte %1’lik artışı ile 0,175 dolardan işlem görüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Magic Craft: Yeni Listelemeler, NFT Pazar Yeri ve Yol Haritası

Sonrakini Oku

Deneyimli Analist, Güncel Durumu Değerlendirdi: Bitcoin (BTC) ve Ethereum’daki (ETH) Teknik Görünüm!

Bir Cevap Yazın