Korku ve Açgözlülük Endeksi’nden son 12 ayın “korku” rekoru! Alım fırsatı mı?

Dünya genelinde koronavirüs pandemisinin etkileri sürerken kripto para Korku ve Açgözlülük Endeksi şu anda yatırımcılar arasında bir “aşırı korku” durumu gösteriyor. Şu an 12 seviyesinde aşırı korkuyu temsil eden endeks, son 12 ay içinde ilk kez art arda üç hafta boyunca “korku” seviyesinde kaldı.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, piyasayı yöneten iki ana duygunun bir ölçüsü. 1 ile 100 arasındaki sayılarla ifade edilen duyguda sayı 1’e doğru gittikçe korkuyu, 100’e doğru gittikçe ise açgözlülüğü gösteriyor.

Kripto para almak için iyi bir zaman mı?

18. yüzyıl İngiliz asilzadelerinden, Rothschild ailesinin üyesi Baron Rothschild’in ünlü bir sözü vardır. “Kan sizin kanınız olsa bile, sokaklarda kan gördüğünüzde alım yapın.” Bu sözün anlamı, piyasanın durumu ne kadar kötüyse, yatırım yapma ve piyasadan kâr etme fırsatı o kadar fazladır.

Bununla birlikte kripto para piyasalarındaki mevcut belirsizlik sürüyor. Yatırımcılar mevcut manzarada düşüşlerin bir alım fırsatı mı yoksa daha büyük çöküşlerin bir habercisi mi olduğu konusunda çok kararsız.

İki yıldır Bitcoin blok zincirindeki aktif Bitcoin adreslerinin sayısı yavaş yavaş artıyor. Bu durum yatırımcıların halihazırda Bitcoin’e yatırım yapmaya hazırlandığını gösterebilir.

Tarihsel olarak Bitcoin’in fiyatında büyük bir artışa neden olan halving’den önce büyük miktarda kripto para alımı gerçekleşebileceği düşünülüyor. Kripto para piyasası umut verici görünüyor ve büyük bir artış için ivme kazanıyor olması mümkün.

 

Kaynak: Kriptoparahaber

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Yazar: ABD Doları Ölüyor, Bitcoin Alın

Sonrakini Oku

Tartışmalı İsim: Bitcoin Değersizdir, Bu Altcoin’lere Yatırım Yapın!

Bir Cevap Yazın