Konsolidasyon Sonrası BTC Fiyatı Hangi Yöne Gidecek?

Aralık ayı boyunca devam eden konsolidasyon sayesinde Bitcoin önemli bir destek seviyesinin üzerinde kalmayı başardı. Ancak bir analiste göre Bitcoin’in bir sonraki hamlesi 5.000 dolar seviyesine doğru gerçekleşecek.

Bitcoin Konsolidasyonu

Bitcoin uzun zamandır 7.000 üzerinde işlem görüyor ve bir konsolidasyon sürecinden geçiyor. Lider kripto para birimi 7.000 dolar ile 7.400 dolar arasında stabil bir çizgi çiziyor.

Bitcoin bir aydır bu aralıkta kalmış olsa da teknik sinyaller başka bir büyük hareket belirtileri göstermeye başlıyor.

Yatırımcı ve analist ‘CryptoHamster‘, Bollinger teknik göstergelerini inceliyor ve büyük bir hareketin yaşanabileceğini ifade ediyor. Ancak analiste göre bu sefer beklendiği gibi Bitcoin fiyatı yukarı yönlü değil aşağı yönlü bir hareket sergileyecek.

Bunun yanında bazı analistler, boğaların gücünün kaybolduğunu ve dolayısıyla ayıların kontrolü ele geçireceğini düşünüyor. Ancak bunun tam tersi görüşte olan analistler de var.

Öte yandan CryptoHamster, 200 günlük hareketli ortalamaları değerlendirdiğini ve bir düzeltme yaşanmazsa düşüş eğiliminin başlayabileceğini ifade ediyor.  Analiste göre düşüş eğiliminin başlaması durumunda fiyatn önce 6.000 dolara sonra 5.000 dolara kadar gerileyebilir.

Yarılanma Etkisi

Bitcoin’in 2020 mayıs ayında gerçekleştireceği madencilik ödülü yarılanmasının fiyatta ciddi bir artış sağlaması bekleniyor. Ancak bazı analistler bu yarılanmanın bir öncekiler gibi etki yaratmayabileceğini dile getiriyor.

Öte yandan daha önce yaşanan Bitcoin yarılanmalarında fiyatta çok iyi artışlar yaşanmış ve son olarak 2017 yılında rekor seviye kırılmıştı. Yarılanma ile fiyatın 50.000 dolara kadar ulaşabileceği ifade ediliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple En Değerli İkinci Kripto Para Şirketi Oldu!

Sonrakini Oku

Binance Türk Lirası İçin Yeni İşlem Çiftleri Listeledi!

Bir Cevap Yazın